Потребна ви е помош?
+389 (02) 2520999

Verto Рачна Грбна Пумпа Со Прскалка 15 литри

1.799 ден.
1.999 ден.
Потребни наградни поени: 1800
  • Производител: Verto
  • Шифра:Verto Рачна Грбна Пумпа Со Прскалка 15 литри
  • Наградни поени:60
  • Достапност:На залиха
или од 6 до 36 рати со   за нарачки над 3000 ден.

Рачна пумпа за на грб со прскалка и со резервоар. Резервоарот за вода има капацитет од 15 литри.


Резервоарот има широко грло за полесно полнење со вода. Има и дополнителни прерамки за полесно прикачување и носење на прскалката на грб. На прскалката има копче за подолготрајно задржување на млазот со што се олеснува користењето на пумпата. На горната страна има рачка за зголемување на притисокот во резервоарот, како и сигурносни вентили за поголема безбедност при користењето. Работниот притисок е 2.5 бари, а максималниот притисок кој може да се развие во садот е 3.5 бари.

Рачката на прскалката е со ергономски дизајн за поголем комфор при користењето.


Не се лизга и практична е за користење. Оваа пумпа може да се користи за широк опсег на температури, од 0 до 45℃

Напишете коментар

Ве молиме најавете се или регистрирајте се за да оставите коментар

Слични производи

Акција