Потребна ви е помош?
+389 (02) 2520999

Makita DUC355Z Акумулаторска верижна пила 18+18V; 35cm; без батерија и полнач

19.999 ден.
29.990 ден.
Потребни наградни поени: 30000
  • Производител: Makita
  • Шифра:Makita DUC355Z
  • Наградни поени:200
  • Достапност:На залиха
или од 6 до 36 рати со   за нарачки над 3000 ден.

MAKITA DUC355Z 35CM / 14" TWIN 18V LXT САМО ТЕЛО БЕЗБЕЗЛИЧНА БРОСКА пила без четка


Безжичната моторна пила без четки Makita 36v (18v x2), DUC355Z, се одликува со познатиот мотор без четки за надворешен ротор на Makita кој се напојува со две Li-ion батерии од 18v (не се вклучени). Исклучувајќи ја потребата од мешање гориво и масло во 2 такт, пилата е исто така тивка и започнува со притискање на копче. Пилата може да се пофали со импресивна брзина на синџирот без оптоварување од 1.200 m/min, активирање со променлива брзина и навртки за заробени шипки погодни за голем број апликации.

Автоматско подмачкување на синџирот, количината на маслото за ланецот може да се регулира што му овозможува на корисникот да направи прилагодувања врз основа на тоа дали сече тврдо или меко дрво, а има и мрежен прекинувач со функција за автоматско исклучување што автоматски ја исклучува моторната пила откако нема активност за 1 минута.

КАРАКТЕРИСТИКИ НА MAKITA DUC355Z
Заробени навртки за цврсти шипки за задржување
Активирање со променлива брзина
XPT (eXtreme Protection Technology)
Моторот без четкички 18vx2 обезбедува брзина на синџирот од 1.200 m/min
Прилагодливо подмачкување на ланец
Предниот штитник за рака ја активира сопирачката за повратен удар, притискајќи го напред предниот штитник за рака го запира сечилото веднаш
Металниот шпиц и повратната сопирачка обезбедуваат дополнителна безбедност и контрола
MAKITA DUC355Z СПЕЦИФИКАЦИЈА
Напон: 36v (18v x2)
Мерач на синџир: 0,043"
Теренот на синџирот: 3/8"
Брзина на синџирот: 0 - 20 m/s (1200 m/min)
Должина на шипката за водич: 35 cm / 14"
Стандарден синџир: 3/8" / 0,043
Капацитет на резервоар за масло: 200 ml
Должина: 443 mm
Тежина: 4,3 кг
Нето тежина: 5,5 кг
DUC355Z БУЧАВА И ВИБРАЦИИ
Ниво на бучава: 69 dB(A)
Ниво на притисок на бучава: 2 dB(A)
Ниво на моќност на бучава: 2 dB(A)
Ниво на притисок на бучава: 87,7 dB(A)
Ниво на моќност на бучава: 100,4 dB(A)
Ниво на вибрации: 5,3 m/s²
Ниво на вибрации: 1,5 m/s²

 

Напишете коментар

Ве молиме најавете се или регистрирајте се за да оставите коментар

Слични производи

Акција