Потребна ви е помош?
+389 (02) 2520999

Favorit клима инвертер 12000BTU IACHR35FMDN R32

22.999 ден.
25.990 ден.
Потребни наградни поени: 35000
  • Производител: Favorit
  • Шифра:FAVORIT INVERTER 12000BTU IACHR35FMDN R32
  • Наградни поени:190
  • Достапност:На залиха


ЕНЕРГЕТСКА КЛАСА ЛАДЕЊЕ: A++ЕНЕРГЕТСКА КЛАСА ГРЕЕЊЕ: A+МОЌНОСТ : 3,5 KWМОЌНОСТ: 12000 (btu)КАПАЦИТЕТ ЛАДЕЊЕ : 3.20(0.90~3.60) kwКАПАЦИТЕТ ГРЕЕЊЕ : 3.40(0.9~4.0) kwПОТРОШУВАЧКА ЛАДЕЊЕ : 1460 wПОТРОШУВАЧКА ГРЕЕЊЕ : 1100ПРОТОК НА ВОЗДУХ: 550 m³ОДВЛАЖНУВАЊЕ : 1,2 (LSEER / SCOP: 6,1 / 4РАБОТНА ТЕМПЕРАТУРА: -15°C ~+50°CПРЕПОРАЧАНА ПОВРШИНА: 20~30m²ТЕХНОЛОГИЈА: инвертерТЕЖИНА НА НАДВОРЕШНАТА ЕДИНИЦА: 23.5 кгДИМЕНЗИИ НА НАДВОРЕШНАТА ЕДИНИЦА: 800 x 333 x 554 mmТЕЖИНА ВНАТ. ЕД. : 8,5 kgДИМЕНЗИИ ВНАТ. ЕД.: 820 x 280 x 195 mmЗВУЧЕН ПРИТИСОК : 20 dBФИЛТРИ: Био филтер, филтер за прaшина

Напишете коментар

Ве молиме најавете се или регистрирајте се за да оставите коментар

Слични производи

Акција