Потребна ви е помош?
+389 (02) 2520999

Alfa Plam Elita 2 Камин на цврсто гориво црвен

15.490 ден.
16.999 ден.
Потребни наградни поени: 13000
 • Производител: Alfa Plam
 • Шифра:THMR-Cd-9151941
 • Наградни поени:80
 • Достапност:На залиха
 • Лиена плотна
 • Ложиште обложено со шамотни плочи, кои акумулираат топлина и ја зголемуваат температурата на согорување
 • Стаклена врата, овозможува поглед на огнот во огништето
 • Регулатор на примарниот воздух на стаклената врата
 • Влез на воздух преку стаклената врата
 • Секундарното снабдување со воздух обезбедува почисто согорување и догорување на претходно нецелосно догорени остатоци
 • Простор за дрва со врата, која се наоѓа во долниот дел на печката
 • моќност: 6 kW
 • димензија: 455 x 442 x 865 mm
 • дијаметар 120 mm
 • волумен: 100 m3
 • грејна површина: 30-38 m2
 • тежина: 73 / 85 kg

Достапно во повеќе бои

Бесплатна испорака до вашиот дом!

Напишете коментар

Ве молиме најавете се или регистрирајте се за да оставите коментар

Слични производи

Акција