Потребна ви е помош?
+389 (02) 2520999

Plamen Amity 3 Печка на цврсто гориво

39.999 ден.
42.999 ден.
Потребни наградни поени: 36000
 • Производител: Plamen
 • Шифра:THMR-Cd-9143561
 • Наградни поени:130
 • Достапност:На залиха
или од 6 до 36 рати со   за нарачки над 3000 ден.

Печка на тврдо гориво

 • Капацитет на греење - 160 m3
 • Моќност на греење - 8 kw/11 kw max.
 • Енергетска ефикасност - 71,3%
 • Отвор за излезни гасови - o 120 mm
 • Висина на излезен отвор (од дно) - 520 mm
 • Димензии на отвор за ложење (ш/в) - 335 x 190 mm
 • Димензии на ложиште (ш/в/д) - 490 x 340 x 290 mm
 • Димензии на печката (ш/в/д) - 597 x 764 x 519 mm
 • Тежина - 122 kg

Напишете коментар

Ве молиме најавете се или регистрирајте се за да оставите коментар

Слични производи

Акција