Потребна ви е помош?
+389 (02) 2520999

Plamen TRENK Камин на цврсто гориво

24.990 ден.
27.999 ден.
Потребни наградни поени: 21600
 • Производител: Plamen
 • Шифра:THMR-Cd-9143562
 • Наградни поени:100
 • Достапност:На залиха
или од 6 до 36 рати со   за нарачки над 3000 ден.

Камин на тврдо гориво

 

 • Капацитет на греење - 160 m3
 • Моќност на греење - 8 kw/11 kw max.
 • Енергетска ефикасност - 74,1%
 • Отвор за излезни гасови - o 120 mm
 • Димензии на отвор за ложење (ш/в) - 175 x 245 mm
 • Димензии на ложиште (ш/в/д) - 250 x 295 x 485 mm
 • Димензии на печката (ш/в/д) - 350 x 750 x 650 mm
 • Тежина - 74,5 kg

Напишете коментар

Ве молиме најавете се или регистрирајте се за да оставите коментар

Слични производи

Акција