Потребна ви е помош?
+389 (02) 2520999
Pro Termo Iskra FENIX RETRO камин 12 kw Нема залиха
Pro Termo Iskra FENIX RETRO камин 12 kw
Pro Termo Iskra FENIX RETRO камин 12 kw

Pro Termo Iskra FENIX RETRO камин 12 kw

34.999 ден.
37.999 ден.
Потребни наградни поени: 40000
  • Шифра:Pro Termo Iskra FENIX RETRO камин 12 kw
  • Наградни поени:100
  • Достапност:Нема залиха
или од 6 до 36 рати со   за нарачки над 3000 ден.

Опис на производот

Каминот Fenix ​​е идеален за загревање на поголеми простори за живеење (80-100 m2). Степенот на ефикасност е 83%. Изработен е од ладно валан лим во комбинација со шамотни тули. Со својот дизајн во ретро стил и префинетата антрацитна боја, ќе додаде посебен шарм во внатрешноста на вашиот дом. Големото панорамско стакло, отпорно на високи температури (до 850 °C), нуди незаборавен поглед на пламенот што го опкружува дрвото. Препорачуваме да користите дрво долго 30-40 cm, со максимален обем од 30-35 cm. Покрај суво дрво, како гориво можете да користите и дрвени брикети и кафеав јаглен. Каминот FENIX ги исполнува CE стандардите, што значи дека е во согласност со најстрогите регулативи на ЕУ за безбедност и енергетска ефикасност.


Идеален за греење на поголеми станбени простории

Дизајн во ретро стил

Големо панорамско стакло

Ги исполнува CE стандардите

Гаранција 24 месеци

Карактеристики на производот

Вид на поврзување Погоре

Област на употреба во затворен простор

Гориво Огревно дрво, Дрвени брикети

Боја антрацит

Поставата на ложиштето шамотна тула

Моќност 12 kW

Материјал челик

Максимална должина на трупецот 40 см

Капацитет за греење на собите 250 m³

Дијаметар на цевката 150 mm

Ефикасност 83%

Ширина 62,5 см

Висина 73 см

Должина 43,5 см

Класа на енергетска ефикасност на грејач за една соба А (A++ bis G)

Тежина (нето) 94 кг

Напишете коментар

Ве молиме најавете се или регистрирајте се за да оставите коментар

Слични производи

Акција