Потребна ви е помош?
+389 (02) 2520999

C&H Arctic Inverter (CH-S09FTXLA) 2,8 kW Сплит тип инвертер

33.600 ден.
Потребни наградни поени: 34000
  • Производител: Cooper & Hunter (C&H)
  • Шифра:CH-S09FTXLA
  • Наградни поени:180
  • Достапност:На залиха

Висококвалитетна топлинска пумпа во сплит изведба специјално конструирана за работа во северна европа
работен режим од -25°с до +48°с со класа а+++ на ладење и греење и ја испплнува целосно -eu energy directive for erp (energy related products) № 626/2011/eu seer a++ and scop a+++
инвертер компресор
wi-fi конекција и управување
g-matrik технологија за мирна и стабилна работа на ултра ниски фрекфенции
ниско ниво на бучава од 21db
заштита од замрзнување на просторот( под 8°с се вклучува автоматски)
грее и загрева до -25°с
работи на напон од 96v до 260v
кпмплетно решение за греење и ладење на вашиот дом
Капацитет на ладење 2,60 kW
Капацитет на греење 2,80 kW
Потрошувачка на ладење / греење 0,59 kW / 0,61 kW
EER / COP 4,41 / 4,59
SEER / SCOP 6,1(A++) / 5,1(A+++)

Напишете коментар

Ве молиме најавете се или регистрирајте се за да оставите коментар

Слични производи

Акција