Потребна ви е помош?
+389 (02) 2520999

NEO SMART WIFI G12R32 INVERTER 12000BTU

27.499 ден.
32.999 ден.
Потребни наградни поени: 22500
  • Производител: Neo
  • Шифра:NEO SMART WIFI G12R32 INVERTER 12000BTU
  • Наградни поени:200
  • Достапност:На залиха

Интелигентен дизајнНапојувaње:220-240V 50HZЕнергетска класа: A++ / A+Ладење капацитет: 3200 WПотрошувачка: 997WРаботна температура за ладење:од -15 с до 48 СГреење капацитет: 3400 WПотрошувачка: 941WРаботна температура за греење: од -15 с до 24 СEER за ладење 3.21COP за греење: 3.61SEER 6.10SCOP: 4.0 (AVERAGE) 5.10 (WARMER) 3.30 (COLDER)Tајмер функција ,функција I FEEL ,AUTO RESTARTСамодијагностика , вертикален AUTO SWINGВклучен WIFIОдвлажнување 1.4л на часИнтелигентно загревањеФилтри:COLD PLASMA/активен јагленОстанато: FORCE DEFROSTING/INTELLIGENT DEFROSTING/SOFT START/ заклучување/TURBO/ ENERGY SAVINGПроток на воздух: 550/500/430/300 М3Бучност на внатрешна единица:42/37/35/28 DBБучност на надворешна единица:52 DBРазладен флуид:R32AТежинавнатрешна единица: - 8,5 kgнадворешна единица: - 34 kgПрепорачана површина до 30 M2Димензиинадворешна единица 842×596×320внатрешна единица 773×250×1855 ГОДИНИ УСЛОВНА ГАРАНЦИЈА

Напишете коментар

Ве молиме најавете се или регистрирајте се за да оставите коментар

Слични производи

Акција