Потребна ви е помош?
+389 (02) 2520999

VIVAX COOL R+ DESIGN 3,5kW R32 AERI инвертер клима уред

36.999 ден.
Потребни наградни поени: 30000
 • Производител: VIVAX
 • Шифра:VIVAX COOL R+ DESIGN 3,5kW R32 Aeri
 • Наградни поени:180
 • Достапност:На залиха

 • VIVAX COOL R+ DESIGN 3,5kW R32 инвертер клима уред ACP-12CH35AERI+.
   
 • Енергетска класа за греење: A++,
 • Енергетска класа за ладење:A+++,
 • Капацитет на ладење [kW]: 3,52, SEER коефициент: 8,5,
 • Капацитет на греење [kW]: 3,81, SCOP коефициент: 4,6, Јачина нa звук при нормално работење [dB]: 54, Еколошки плин: R32, Влезна потрошувачка моќност за ладење [W]: 977, Работи на температура од: -25°C≤T≤50°C,
 • Влезна потрошувачка моќност за греење [W]: 977,
 • Проток на воздух [m3/h]: 584, останати карактерситики: timer,
 • Turbo mode, soft start, sleep mode, самодијагностика на грешки, auto mode, auto restart, заштитен вентил на надворешната единица, 

 • Wi Fi Ready, био филтер,
 • LED екран, фитлер против прав, греач на кондензаторот и греач на компресорот.
 • Тип на производКлими за дом
  Гаранција5 год.
  БрендVivax
  Вредност на греење3.8 kW
  Вредност на ладење3.5 kW
  Намена на климата според просторот 45 m2
  Енергетски степен на греењеА++
  Енергетски степен на ладењеA+++

Напишете коментар

Ве молиме најавете се или регистрирајте се за да оставите коментар

Слични производи

Акција