Потребна ви е помош?
+389 (02) 2520999

MBS Smederevo Happy Камин на цврсто гориво

17.990 ден.
18.990 ден.
Потребни наградни поени: 16000
  • Производител: MBS Smederevo
  • Шифра:MBS-HAPPY
  • Наградни поени:90
  • Достапност:На залиха
или од 6 до 36 рати со   за нарачки над 3000 ден.

Шпорет кој можете да го вклопите во секој ентериер.
Со EU сертификација за технички, еколошки, и изолациони функции.
Го краси вашиот дом со одличен, ретро дизајн, и го грее вашиот простор со висока ефикасност.
Внесете убавина во вашиот дом со видлив оган! Има предно, огноотпорно стакло, кое овозможува глетка на камин. Има предни и странички материали, кои не се загреваат однадвор.

 

Димензии на шпоретот – 745 x 400 x 410 mm
Димензии на ложиштето – 250 x 270 x 300
Моќност – 6 kW
Ефикасност – дрво 82%, јаглен 82%
Капацитет на греење – 35 m2 дрво, 40 m2 јаглен
Тежина на шпоретот – 54 kg
Одвод за чад – централен
Пречник на одводот за чад – Ф120
Гориво – дрво и јаглен
Достапен во црвена, крем, црна и сива боја

Напишете коментар

Ве молиме најавете се или регистрирајте се за да оставите коментар

Слични производи

Акција