Потребна ви е помош?
+389 (02) 2520999

MBS Smederevo Pellet 10 kw Камин на пелети

69.990 ден.
73.990 ден.
Потребни наградни поени: 57000
  • Производител: MBS Smederevo
  • Шифра:MBS-PELET-10
  • Наградни поени:220
  • Достапност:На залиха

Достапни опции

или од 6 до 36 рати со   за нарачки над 3000 ден.

Камин кој можете да го вклопите во секој ентериер.
Со EU сертификација за технички, еколошки, и изолациони функции.
Го краси вашиот дом со одличен, модерен дизајн.
Го грее вашиот простор со висока ефикасност, на пелети.
Внесете убавина во вашиот дом со видлив оган!
Има предно, огноотпорно стакло, кое овозможува глетка на камин.
Има предни и странични материали, кои не се загреваат однадвор.
Има дигитанли контроли за температура и функции.
 

Димензии на каминот – 980 x 570 x 500 mm
Моќност – 10 kW
Ефикасност – 88%
Капацитет на греење – 66 m2
Тежина на шпоретот – 115 kg
Одвод за чад – заден
Пречник на одводот за чад – Ф 80
Гориво – пелети
Достапен во црвена, крем, црна боја

Напишете коментар

Ве молиме најавете се или регистрирајте се за да оставите коментар

Слични производи

Акција