Потребна ви е помош?
+389 (02) 2520999

Alfa Plam LUCA Камин на пелети

63.290 ден.
69.990 ден.
Потребни наградни поени: 64000
 • Производител: Alfa Plam
 • Шифра:THMR-Cd-9153365
 • Наградни поени:200
 • Достапност:На залиха

Достапни опцииКамин на пелети

 • Обвивка направена од висококвалитетен челичен лим и челична врата. Страните се заштитени во процесот на боење со црна боја, додека предната рамка е исфарбана во црвена, беж и црна боја. На предната страна на шпоретот има декоративни хромирани лајсни. Сите видови на заштита се отпорни на високи температури.
 • Големо, керамичко стакло на вратата на огништето и видлив пламен што дополнително додава топлина во вашиот дом.
 • Комората за согорување изработена од специјален челичен лим и леаното огниште овозможуваат безбедна и долготрајна работа на печката.
 • Неделно програмирање на работата на печката.
 • Можност за работа на печката на 5 нивоа на греење.
 • Можност за управување со далечински управувач.
 • Вградените безбедносни термостати го спречуваат само-палењето на печката.
 • Дополнителен вентилатор што издишува топол воздух во собата.

Карактеристики:

 • Капацитет: 8,37 kW
 • Димензии: 500 x 470 x 940 mm
 • Пречник на димен отвор:80 mm
 • Потрошувачка на пелети мин/макс:0,82/2,03kg/h 
 • Максимално време на работа со полн резервоар:28h
 • Капацитет на резервоарот за пелет: 23kg
 • Волумен на загревање:140 m3
 • Површина на загревање:44-54 m2
 • Тежина: 110/128 kg
 • Степен на искористеност:84,55 %

Напишете коментар

Ве молиме најавете се или регистрирајте се за да оставите коментар

Слични производи

Акција