Потребна ви е помош?
+389 (02) 2520999

EcoSpar Гемини 10W Печка на пелети

58.799 ден.
Потребни наградни поени: 59000
 • Производител: EcoSpar
 • Шифра:Гемини 10W
 • Наградни поени:350
 • Достапност:На залиха

Достапни опции

ТЕХНИЧКИ СПЕЦИФИКАЦИИ

 • Димензии - 91,6cm x 24,7cm x 107,7cm
 • Максимална површина на загревање - 90m²
 • Номинална излезна топлина - 10kW
 • Потрошувачка на гориво на час - min. 0,6Kg/h max. 2,1Kg/h
 • Редуцирана излезна топлина - 3kW
 • Автономија на работа при номинално загревање - 7,2h
 • Ефикасност при номинална излезна топлина - η% 90
 • Автономија на работа при редуцирано загревање - 24,5h
 • Ефикасност при редуцирана излезна топлина - η% 88.5
 • Температура на издувна цевка при номинална излезна топлина - 175°C
 • Тежина - 97Kg
 • Температура на издувна цевка при редуцирана излезна топлина - 140°C
 • Капацитет на полнење - 15Kg
 • Потрошувачка на електрична енергија - 360W
 • Примарна цевка за согорување на воздух - 40mm x 40mm
 • Приклучок за електрична енергија - 230V / 50Hz
 • Дијаметар на издувна цевка - 80mm

 

Во цената е вклучено и прво палење на печката од страна на наше стручно и овластено лице!

Бесплатна достава до вашиот дом!

Напишете коментар

Ве молиме најавете се или регистрирајте се за да оставите коментар

Слични производи

Акција