Акција
-21%
Electrolux EHF-6346XOK Вградна плотна Electrolux EHF-6346XOK Вградна плотна
14.199 ден.17.999 ден.
14.199 ден.17.999 ден.
-3%
Gorenje KAS 53 FT 5.5kw Gorenje KAS 53 FT 5.5kw
27.990 ден.28.990 ден.
27.990 ден.28.990 ден.
-16%

Распродадено

INTEX 305Х76 базен со филтер пумпа INTEX 305Х76 базен со филтер пумпа
4.190 ден.4.999 ден.
4.190 ден.4.999 ден.
-9%
Gorenje KAS 35 FT 3,5kw Gorenje KAS 35 FT 3,5kw
14.499 ден.15.999 ден.
14.499 ден.15.999 ден.
-13%
Favorit RF-263 Комбиниран фрижидер Favorit RF-263 Комбиниран фрижидер
9.999 ден.11.499 ден.
9.999 ден.11.499 ден.
-14%

Распродадено

INTEX 244х76 базен со филтер пумпа INTEX 244х76 базен со филтер пумпа
3.799 ден.4.399 ден.
3.799 ден.4.399 ден.
-23%

Распродадено

INTEX 366Х76 базен со филтер пумпа INTEX 366Х76 базен со филтер пумпа
5.599 ден.7.299 ден.
5.599 ден.7.299 ден.
-22%
Favorit 12000BTU Климатизер Favorit 12000BTU Климатизер
13.999 ден.18.000 ден.
13.999 ден.18.000 ден.
-11%
AUX 12 3,5kW Климатизер инвертер AUX 12 3,5kW Климатизер инвертер
24.999 ден.27.999 ден.
24.999 ден.27.999 ден.
-9%
Iskra BN46PL-RV145 Бензиска косилка за трева Iskra BN46PL-RV145 Бензиска косилка за трева
15.450 ден.16.999 ден.
15.450 ден.16.999 ден.
-8%

Распродадено

Iskra BR-2201B10 рачна правосмукалка Iskra BR-2201B10 рачна правосмукалка
3.199 ден.3.490 ден.
3.199 ден.3.490 ден.
-20%
Iskra BG-TU430 Грбен бензински тример Iskra BG-TU430 Грбен бензински тример
7.992 ден.9.990 ден.
7.992 ден.9.990 ден.
EcoSpar Гемини 10W Печка на пелети + гратис ISKRA Правoсмукалка за пепел ZN1601-20L
 • EcoSpar Гемини 10W Печка на пелети + гратис ISKRA Правoсмукалка за пепел ZN1601-20L
 • EcoSpar Гемини 10W Печка на пелети + гратис ISKRA Правoсмукалка за пепел ZN1601-20L
 • EcoSpar Гемини 10W Печка на пелети + гратис ISKRA Правoсмукалка за пепел ZN1601-20L
 • EcoSpar Гемини 10W Печка на пелети + гратис ISKRA Правoсмукалка за пепел ZN1601-20L
 • EcoSpar Гемини 10W Печка на пелети + гратис ISKRA Правoсмукалка за пепел ZN1601-20L
 • EcoSpar Гемини 10W Печка на пелети + гратис ISKRA Правoсмукалка за пепел ZN1601-20L

EcoSpar Гемини 10W Печка на пелети + гратис ISKRA Правoсмукалка за пепел ZN1601-20L

58.799 ден.
Потребни наградни поени: 59000
Производител: EcoSpar
Шифра на производ: Гемини 10W + ZN1601-20L
Наградни поени: 350
Достапност: На залиха
Количина:

Расположливи опции

* одберете боја:

ТЕХНИЧКИ СПЕЦИФИКАЦИИ

 • Димензии - 91,6cm x 24,7cm x 107,7cm
 • Максимална површина на загревање - 90m²
 • Номинална излезна топлина - 10kW
 • Потрошувачка на гориво на час - min. 0,6Kg/h max. 2,1Kg/h
 • Редуцирана излезна топлина - 3kW
 • Автономија на работа при номинално загревање - 7,2h
 • Ефикасност при номинална излезна топлина - η% 90
 • Автономија на работа при редуцирано загревање - 24,5h
 • Ефикасност при редуцирана излезна топлина - η% 88.5
 • Температура на издувна цевка при номинална излезна топлина - 175°C
 • Тежина - 97Kg
 • Температура на издувна цевка при редуцирана излезна топлина - 140°C
 • Капацитет на полнење - 15Kg
 • Потрошувачка на електрична енергија - 360W
 • Примарна цевка за согорување на воздух - 40mm x 40mm
 • Приклучок за електрична енергија - 230V / 50Hz
 • Дијаметар на издувна цевка - 80mm

ISKRA Правoсмукалка за пепел ZN1601-20L

       • Моќност: 1000W
       • напон: 220-240V ~ 50Hz
       • Всисна сила: 17 kPa / 170mBar
       • капацитет на контејнерот: 20L
       • Алуминиумска вшмукување цевка: 1м
       • Функција на дување
       • Лесна контрола
       • Филтер кој лесно се мие
       • Соодветна рачка на горниот дел на уредот
       • погоден за чистење на камини,
         печки, скари и оџаци

       • 24 месеци гаранција

Во цената е вклучено и прво палење на печката од страна на наше стручно и овластено лице!

Бесплатна достава до вашиот дом!

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи

За нас

ISKRA електричен алат, рачен алат, гарден програма, апарати за домаќинство и многу други производи од различни брендови и производители сега ONLINE!

 

 

Контакт

 • +389 (02) 2520999
 • +38978238820
 • info@krusel.mk
 • info.desk.krusel

Facebook

КРУСЕЛ e-Store © 2021. UKION SHOPS
EcoSpar EcoSpar Гемини 10W Печка на пелети + гратис ISKRA Правoсмукалка за пепел ZN1601-20L ТЕХНИЧКИ СПЕЦИФИКАЦИИ Димензии - 91,6cm x 24,7cm x 107,7cm Максимална површина на загревање - 90m² Номинална излезна топлина - 10kW Потрошувачка на гориво на час - min. 0,6Kg/h max. 2,1Kg/h Редуцирана излезна топлина - 3kW Автономија на работа при номинално загревање - 7,2h Ефикасност при номинална излезна топлина - η% 90 Автономија на работа при редуцирано загревање - 24,5h .. Category: Product #: Гемини 10W + ZN1601-20L Regular price: 58.799 ден. 58.799 Available from: КРУСЕЛ e-Store