Акција
-25%

Распродадено

Bosch AKE 40 S Електрична пила Bosch AKE 40 S Електрична пила
7.790 ден.10.390 ден.
7.790 ден.10.390 ден.
-8%
BekoBEKO DS7433PAO кондензациска сушара BekoBEKO DS7433PAO кондензациска сушара
22.999 ден.24.999 ден.
22.999 ден.24.999 ден.
-4%
AMICA 10222.3EHPTSHBX Вградна рерна AMICA 10222.3EHPTSHBX Вградна рерна
12.499 ден.12.999 ден.
12.499 ден.12.999 ден.
-20%
Iskra DL-BL03PP-GY/BL блендер Iskra DL-BL03PP-GY/BL блендер
1.599 ден.1.999 ден.
1.599 ден.1.999 ден.
-22%
Favorit 12000BTU Климатизер Favorit 12000BTU Климатизер
13.999 ден.18.000 ден.
13.999 ден.18.000 ден.
-25%
Bosch ARM 37 Електрична косилка за трева Bosch ARM 37 Електрична косилка за трева
10.999 ден.14.660 ден.
10.999 ден.14.660 ден.
-11%
HD LED TV SCHNEIDER 32SL55, 32"(81cm), Android TV, WiFi HD LED TV SCHNEIDER 32SL55, 32"(81cm), Android TV, WiFi
7.999 ден.8.999 ден.
7.999 ден.8.999 ден.
-27%
Bosch EasyGrassCut 18-230 Акумулаторски тример Bosch EasyGrassCut 18-230 Акумулаторски тример
6.599 ден.8.999 ден.
6.599 ден.8.999 ден.
-6%
BEKO RCSA 330 K20 PT Комбиниран фрижидер BEKO RCSA 330 K20 PT Комбиниран фрижидер
16.999 ден.17.999 ден.
16.999 ден.17.999 ден.
-10%
Favorit 18000 BTU климатизер Инвертер Favorit 18000 BTU климатизер Инвертер
30.999 ден.34.490 ден.
30.999 ден.34.490 ден.
EcoSpar СОЛАРА Печка на пелети + гратис ISKRA Правoсмукалка за пепел ZN1601-20L
 • EcoSpar СОЛАРА Печка на пелети + гратис ISKRA Правoсмукалка за пепел ZN1601-20L
 • EcoSpar СОЛАРА Печка на пелети + гратис ISKRA Правoсмукалка за пепел ZN1601-20L
 • EcoSpar СОЛАРА Печка на пелети + гратис ISKRA Правoсмукалка за пепел ZN1601-20L
 • EcoSpar СОЛАРА Печка на пелети + гратис ISKRA Правoсмукалка за пепел ZN1601-20L
 • EcoSpar СОЛАРА Печка на пелети + гратис ISKRA Правoсмукалка за пепел ZN1601-20L
 • EcoSpar СОЛАРА Печка на пелети + гратис ISKRA Правoсмукалка за пепел ZN1601-20L

EcoSpar СОЛАРА Печка на пелети + гратис ISKRA Правoсмукалка за пепел ZN1601-20L

42.500 ден.
Потребни наградни поени: 40000
Производител: EcoSpar
Шифра на производ: Солара + ZN1601-20L
Наградни поени: 250
Достапност: На залиха
Количина:

Расположливи опции

* одберете боја:

ТЕХНИЧКИ СПЕЦИФИКАЦИИ

 • Димензии- 47cm x 50cm x 80cm
 • Максимална површина на загревање - 50m²
 • Номинална излезна топлина - 6kW
 • Потрошувачка на гориво на час - min. 0,4Kg/h max. 1,2Kg/h
 • Редуцирана излезна топлина - 2kW
 • Автономија на работа при номинално загревање - 10h
 • Ефикасност при номинална излезна топлина - η% 90.
 • Автономија на работа при редуцирано загревање - 25h
 • Ефикасност при редуцирана излезна топлина - η% 89.9
 • Температура на издувна цевка при номинална излезна топлина - 180°C
 • Тежина - 95Kg
 • Температура на издувна цевка при редуцирана излезна топлина - 100°C
 • Капацитет на полнење - 12,5Kg
 • Потрошувачка на електрична енергија - 340W
 • Дијаметар на примарна цевка за согорување на воздух - 60mm
 • Приклучок за електрична енергија - 230V / 50Hz
 • Дијаметар на издувна цевка - 80mm

ISKRA Правoсмукалка за пепел ZN1601-20

 • Моќност: 1000W
 • Напон: 220-240V ~ 50Hz
 • Всисна сила: 17 kPa / 170mBar
 • Капацитет на контејнерот: 20L
 •  Алуминиумска вшмукување цевка: 1м
 •  Функција на дување
 •  Лесна контрола
 •  Филтер кој лесно се мие
 •  Соодветна рачка на горниот дел на уредот
 •  Погоден за чистење на камини,
 •  Печки, скари и оџаци
 •  24 месеци гаранција

Во цената е вклучено и прво палење на печката од страна на наше стручно и овластено лице!

Бесплатна достава до вашиот дом!

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи

За нас

ISKRA електричен алат, рачен алат, гарден програма, апарати за домаќинство и многу други производи од различни брендови и производители сега ONLINE!

 

 

Контакт

 • +389 (02) 2520999
 • +38978238820
 • info@krusel.mk
 • info.desk.krusel

Facebook

КРУСЕЛ e-Store © 2021. UKION SHOPS
EcoSpar EcoSpar СОЛАРА Печка на пелети + гратис ISKRA Правoсмукалка за пепел ZN1601-20L ТЕХНИЧКИ СПЕЦИФИКАЦИИ Димензии- 47cm x 50cm x 80cm Максимална површина на загревање - 50m² Номинална излезна топлина - 6kW Потрошувачка на гориво на час - min. 0,4Kg/h max. 1,2Kg/h Редуцирана излезна топлина - 2kW Автономија на работа при номинално загревање - 10h Ефикасност при номинална излезна топлина - η% 90. Автономија на работа при редуцирано загревање - 25h Ефикасност .. Category: Product #: Солара + ZN1601-20L Regular price: 42.500 ден. 42.500 Available from: КРУСЕЛ e-Store