Потребна ви е помош?
+389 (02) 2520999

EcoSpar СОЛАРА Печка на пелети

42.500 ден.
Потребни наградни поени: 40000
 • Производител: EcoSpar
 • Шифра:Солара
 • Наградни поени:250
 • Достапност:На залиха

Достапни опции

ТЕХНИЧКИ СПЕЦИФИКАЦИИ

 • Димензии- 47cm x 50cm x 80cm
 • Максимална површина на загревање - 50m²
 • Номинална излезна топлина - 6kW
 • Потрошувачка на гориво на час - min. 0,4Kg/h max. 1,2Kg/h
 • Редуцирана излезна топлина - 2kW
 • Автономија на работа при номинално загревање - 10h
 • Ефикасност при номинална излезна топлина - η% 90.
 • Автономија на работа при редуцирано загревање - 25h
 • Ефикасност при редуцирана излезна топлина - η% 89.9
 • Температура на издувна цевка при номинална излезна топлина - 180°C
 • Тежина - 95Kg
 • Температура на издувна цевка при редуцирана излезна топлина - 100°C
 • Капацитет на полнење - 12,5Kg
 • Потрошувачка на електрична енергија - 340W
 • Дијаметар на примарна цевка за согорување на воздух - 60mm
 • Приклучок за електрична енергија - 230V / 50Hz
 • Дијаметар на издувна цевка - 80mm

 

Во цената е вклучено и прво палење на печката од страна на наше стручно и овластено лице!

Бесплатна достава до вашиот дом!

Напишете коментар

Ве молиме најавете се или регистрирајте се за да оставите коментар

Слични производи

Акција