Акција
-21%
Hansa FCEW-640009 Елект. Шпорет
10.999 ден.13.998 ден.
10.999 ден.13.998 ден.
-12%
FAVORIT LED TV-40DN4P4T2
11.499 ден.12.999 ден.
11.499 ден.12.999 ден.
-12%
Favorit R141 Фрижидер
6.599 ден.7.499 ден.
6.599 ден.7.499 ден.
-6%
Gorenje SIT2700RI пегла
3.390 ден.3.590 ден.
3.390 ден.3.590 ден.
-33%
ECG NZ-190 Пегла на пареа
899 ден.1.349 ден.
899 ден.1.349 ден.
-21%
AMICA 508EE1.30HPF(W) BF2017 електричен шпорет
9.499 ден.11.999 ден.
9.499 ден.11.999 ден.
-22%
Favorit 12000BTU Климатизер
13.999 ден.18.000 ден.
13.999 ден.18.000 ден.
-14%
Ferre C6340G Inox плински шпорет
11.999 ден.13.999 ден.
11.999 ден.13.999 ден.
-13%
BEKO RDSA 240 K20 S Комбиниран фрижидер
11.699 ден.13.499 ден.
11.699 ден.13.499 ден.
-21%
Electrolux EHF-6241 FOK Вградна плотна
10.999 ден.13.999 ден.
10.999 ден.13.999 ден.
-6%
Dinamo Hit 80 lit. Бојлер
4.690 ден.4.998 ден.
4.690 ден.4.998 ден.
Gorenje BN1000W Nutri Power блендер
 • Gorenje BN1000W Nutri Power блендер
 • Gorenje BN1000W Nutri Power блендер
 • Gorenje BN1000W Nutri Power блендер
 • Gorenje BN1000W Nutri Power блендер
 • Gorenje BN1000W Nutri Power блендер
 • Gorenje BN1000W Nutri Power блендер
 • Gorenje BN1000W Nutri Power блендер
 • Gorenje BN1000W Nutri Power блендер

Gorenje BN1000W Nutri Power блендер

4.490 ден.4.590 ден.
без ДДВ: 3.805 ден. Потребни наградни поени: 4500
Производител: Gorenje
Шифра на производ: Gorenje BN1000W
Наградни поени: 100
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Врвна екстракција на хранливи материи

Сé најдобро од храната

Nutri Power блендерот е специјално дизајниран така да во процесот на блендирање на овошјето и зеленчукот извлече максимална количина на хранливи материи.

Работа со максимална моќност

20.000 вртежи во минута на сечилото

Потребна е голема моќност за дробење мраз, за блендирање на цврстите делови на овошјето и зеленчукот и за правење на добро смути. Моторот од 1000 вати го ротира сечилото 20.000 пати во минута, што е доволна моќност за да ги добиете резултатите кои ги сакате.

Едноставна промена на брзината

Промена на брзината со едно копче

Промената на брзината на работа во процесот на блендирање е едноставна. Со притискање на едно копче можете да го намалите или да го зголемите бројот на вртежи на сечилото.

Сет капаци: TO-GO & 2X STAY FRESH

Безбедно и практично

Одлучете се за капак TO-GO ако сте активни или на пат, и заменете го со капакот STAY FRESH кога сакате да ја одржите храната свежа подолго време во фрижидерот.

Додаток за мелење

Професионално мелење

Издржливиот додаток за мелење со пластичен сад од тритан од 500 ml е направен за мелење на зрна кафе, на сите видови на јаткасти плодови и на шеќер во прав. Се одликува со моќна и прецизна работа.

Гумени ногарки

Секогаш на место

Големата јачина на овој апарат бара и добра стабилност, за да не се помести апаратот за време на работата. Гумираните ногарки го гарантираат токму ова.

Нож со шест сечила

Професионално решение за сечење

Брзо ротирачкиот нож со шест сечила, заедно со специјално дизајнираната форма на садот, постојано ги турка состојките кон сечилата, така што крајниот резултат ќе биде мазна смеса, а не необработени парчиња од овошје и зеленчук. Ножот е направен од легура од нерѓосувачки челик, поради што има подолг век на траење.

Технички карактеристики

Број на вртежи (макс. - мин.): 20.000 obr/min

Безбедно за миење во машина за садови за лесно и ефикасно чистење

Нерѓосувачки челик SUS 301

Лесно чистење

Ефикасен нож со шест сечила

Суво мешање

On/off копче и копче за регулирање на вртежите

Број на брзини за лесно ракување: 2

Пулсно работење за пократки циклуси на мешање

Дополнителен сад

Скала за мерење на садот за совршено точно дозирање

Капак со кој се претвора блендерот во сад за носење

Гумени ногарки за стабилност

Заштита од прегревање за дополнителна безбедност

Димензии (ШxВxД): 15,2 × 37,9 × 17,2 cm

Димензии на амбалажата (ШxВxД): 30 × 35 × 25 cm

Нето тежина на апаратот: 3,1 kg

Бруто тежина на апаратот: 3,6 kg

Приклучна моќ: 1.000 W

Код: 571402

EAN Код: 3838782002137

 

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи

За нас

ISKRA електричен алат, рачен алат, гарден програма, апарати за домаќинство и многу други производи од различни брендови и производители сега ONLINE!

 

Контакт

 • +389 (02) 2520999
 • +38978238820
 • info@krusel.mk
 • info.desk.krusel

Facebook

КРУСЕЛ e-Store © 2018. UKION SHOPS