Акција
-12%
BEKO RDSA 240 K20 S Комбиниран фрижидер
11.439 ден.12.999 ден.
11.439 ден.12.999 ден.
-17%
Electrolux EJ-2801AOW2 Комбиниран фрижидер
14.999 ден.17.999 ден.
14.999 ден.17.999 ден.
-15%
BEKO WMY 61033 PTMB3 Машина за перење алишта
14.499 ден.16.999 ден.
14.499 ден.16.999 ден.
-11%
Gorenje RF4141ANW Комбиниран фрижидер
11.990 ден.13.490 ден.
11.990 ден.13.490 ден.
-6%
AEG Проточен бојлер DDLT 24 Pin Control
13.440 ден.14.300 ден.
13.440 ден.14.300 ден.
-10%
Gorenje FDK24DW Апарат за сушење храна
2.890 ден.3.199 ден.
2.890 ден.3.199 ден.
-11%
BEKO WMY 81033 PTLMB3 Машина за перење алишта
16.999 ден.18.999 ден.
16.999 ден.18.999 ден.
-12%
BEKO FSS 57100 GW шпорет
14.079 ден.15.999 ден.
14.079 ден.15.999 ден.
-12%
BEKO WTE 7612 BS Машина за перење алишта
15.399 ден.17.499 ден.
15.399 ден.17.499 ден.
-12%
FAVORIT LED TV-40DN4P4T2
11.499 ден.12.999 ден.
11.499 ден.12.999 ден.
-17%
Fabbygo Корпа за дрва
999 ден.1.199 ден.
999 ден.1.199 ден.
-11%
BEKO RCSA 330 K20 PT Комбиниран фрижидер
16.999 ден.18.999 ден.
16.999 ден.18.999 ден.
Mitsubishi Electric MSZ-FH50VE 5,5 kW Климатизер инвертер
 • Mitsubishi Electric MSZ-FH50VE 5,5 kW Климатизер инвертер
 • Mitsubishi Electric MSZ-FH50VE 5,5 kW Климатизер инвертер
 • Mitsubishi Electric MSZ-FH50VE 5,5 kW Климатизер инвертер
 • Mitsubishi Electric MSZ-FH50VE 5,5 kW Климатизер инвертер
 • Mitsubishi Electric MSZ-FH50VE 5,5 kW Климатизер инвертер
 • Mitsubishi Electric MSZ-FH50VE 5,5 kW Климатизер инвертер
 • Mitsubishi Electric MSZ-FH50VE 5,5 kW Климатизер инвертер
 • Mitsubishi Electric MSZ-FH50VE 5,5 kW Климатизер инвертер
 • Mitsubishi Electric MSZ-FH50VE 5,5 kW Климатизер инвертер
 • Mitsubishi Electric MSZ-FH50VE 5,5 kW Климатизер инвертер

Mitsubishi Electric MSZ-FH50VE 5,5 kW Климатизер инвертер

98.695 ден.
без ДДВ: 83.640 ден. Потребни наградни поени: 99000
Производител: Mitsubishi Electric
Шифра на производ: MSZ-FH50VE/MUZ-FH50VE
Наградни поени: 900
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

MSZ-FH Kirigamine серијата е пресвртница во технологијата на 21 век за климатизирање на стамбените и деловни простори.
Овој модел на клима содржи Plasma Quad филтер кој го прочистува воздухот од четирте загадувачи: бактерии, вируси, алергени и прашина.
За остварување на здрава околина Mitsubishi Electric нуди решение, а тоа е природно струење на воздухот.
Производителот смислил двострани крилца кои го раздвојуваат струењето на воздухот на лева и десна страна.
Овој начин на струење на воздухот поминува низ целата просторија и го носи климатизираниот воздух до луѓето кои се наоѓаат во најодалечениот дел од просторијата.
"Hyper Heating" овозможува греење преку цела зима и во најладните денови.
Серијата FH е опремена со "3 D i-see Sensor" инфра црвен сензор кој прави 3D анализа за мерење на температурата во просторијата.
Овозможува да се утврди на кое место се наоѓаат луѓето во просторијата.

Модел – MSZ-FH50VE
Внатрешна единица – MSZ-FH50VE
Димензии – 305 x 925 x 234 mm
Надворешна единица – MUZ-FH50VE
Димензии – 850 x 840 x 330 mm
Ладење – од -15 до +46
SEER – 7,2
Енергетска класа – А+++
Потр. На ел. Енер. Kw/h – 1,38
Греење – од -15 до +30
SCOP – 4,6
Енергетска класа – А+++
Потр. На ел. Енер. Kw/h – 1,55
2 години гаранција со опција за продолжување до 5 години

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи

За нас

ISKRA електричен алат, рачен алат, гарден програма, апарати за домаќинство и многу други производи од различни брендови и производители сега ONLINE!

 

Контакт

 • +389 (02) 2520999
 • +38978238820
 • info@krusel.mk
 • info.desk.krusel

Facebook

КРУСЕЛ e-Store © 2018. UKION SHOPS