Акција
-6%
BEKO DSA 240 K21 W Комбиниран фрижидер
11.279 ден.11.999 ден.
11.279 ден.11.999 ден.
-17%
Apple Magic Mouse 2 (2015)
4.990 ден.5.990 ден.
4.990 ден.5.990 ден.
-4%
BEKO RDSA 240 K20 S Комбиниран фрижидер
12.999 ден.13.499 ден.
12.999 ден.13.499 ден.
-8%
AUX 24000 bty климатизер 7kW
32.990 ден.35.990 ден.
32.990 ден.35.990 ден.
-6%
Gorenje SIT2700RI пегла
3.390 ден.3.590 ден.
3.390 ден.3.590 ден.
-10%
Electrolux EGE-6172NOK Вградна плотна
14.399 ден.15.999 ден.
14.399 ден.15.999 ден.
-6%
Beko DV 7110 Вентилациона сушара
13.159 ден.13.999 ден.
13.159 ден.13.999 ден.
-21%
Hansa FCEW-640009 Елект. Шпорет
10.999 ден.13.998 ден.
10.999 ден.13.998 ден.
-16%
iPhone 7 32GB
39.990 ден.47.490 ден.
39.990 ден.47.490 ден.
-23%
AMICA 10222.3EHPTSHBX Вградна рерна
9.999 ден.12.999 ден.
9.999 ден.12.999 ден.
-21%
Favorit 24000BTU Климатизер
28.999 ден.36.499 ден.
28.999 ден.36.499 ден.
-24%
Electrolux EWF-1484BW Машина за перење алишта
18.999 ден.24.999 ден.
18.999 ден.24.999 ден.
Mitsubishi Electric MSZ-SF50VE 5,5 kW Климатизер Инвертер
  • Mitsubishi Electric MSZ-SF50VE 5,5 kW Климатизер Инвертер
  • Mitsubishi Electric MSZ-SF50VE 5,5 kW Климатизер Инвертер
  • Mitsubishi Electric MSZ-SF50VE 5,5 kW Климатизер Инвертер
  • Mitsubishi Electric MSZ-SF50VE 5,5 kW Климатизер Инвертер
  • Mitsubishi Electric MSZ-SF50VE 5,5 kW Климатизер Инвертер

Mitsubishi Electric MSZ-SF50VE 5,5 kW Климатизер Инвертер

72.599 ден.
без ДДВ: 61.525 ден. Потребни наградни поени: 73000
Производител: Mitsubishi Electric
Шифра на производ: MSZ-SF50VE/MUZ-SF50VE
Наградни поени: 700
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Сите модели на Mitsubishi Electric се познати по својата безшумност при работа од само 21dB. Елегантниот и прилагодлив облик на внатрешната единица овозможува да се вклопи секаде во просторот.
Работата на климата ја подесуваме со далечинскиот управувач кој има можност за неделно програмирање. Овој модел има вградено филтер од нано платинасто-керамички честички кои ги неутрализира бактериите, вирусите, алергените и непријатната миризба.

Модел – MSZ-SF50VE
Внатрешна единица – MSZ-SF50VE
Димензии – 299 x 798 x 195 mm
Надворешна единица – MUZ-SF50VE
Димензии – 580 x 840 x 330 mm
Ладење – од -15 до +46
SEER – 7,2
Енергетска класа – А++
Потр. На ел. Енер. Kw/h – 1,66
Греење – од -15 до +30
SCOP – 4,4
Енергетска класа – А+
Потр. На ел. Енер. Kw/h – 1,7
2 години гаранција со опција за продолжување до 5 години

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи

За нас

ISKRA електричен алат, рачен алат, гарден програма, апарати за домаќинство и многу други производи од различни брендови и производители сега ONLINE!

 

Контакт

  • +389 (02) 2520999
  • +38978238820
  • info@krusel.mk
  • info.desk.krusel

Facebook

КРУСЕЛ e-Store © 2018. UKION SHOPS