Акција
-6%
Bosch Глодалица POF 1200 AE Bosch Глодалица POF 1200 AE
6.550 ден.7.000 ден.
6.550 ден.7.000 ден.
-5%
AL-KO DRAIN 15000 Inox Comfort 1100W Потопна пумпа AL-KO DRAIN 15000 Inox Comfort 1100W Потопна пумпа
8.999 ден.9.499 ден.
8.999 ден.9.499 ден.
-13%
Hotpoint Ariston ENTMH-19221 FW Комбиниран фрижидер Hotpoint Ariston ENTMH-19221 FW Комбиниран фрижидер
25.999 ден.29.998 ден.
25.999 ден.29.998 ден.
-6%
 BEKO WTV7622 XCW Машина за перење алишта BEKO WTV7622 XCW Машина за перење алишта
16.999 ден.17.999 ден.
16.999 ден.17.999 ден.
-26%
Bosch AHS 60-16 ел. ножица за жива ограда Bosch AHS 60-16 ел. ножица за жива ограда
5.499 ден.7.399 ден.
5.499 ден.7.399 ден.
-12%
ISKRA 1501-BL вага за телесна тежина ISKRA 1501-BL вага за телесна тежина
1.199 ден.1.359 ден.
1.199 ден.1.359 ден.
-11%
AUX 12 3,5kW Климатизер инвертер AUX 12 3,5kW Климатизер инвертер
24.999 ден.27.999 ден.
24.999 ден.27.999 ден.
-7%
Iskra DF-003 Вентилатор за на маса Iskra DF-003 Вентилатор за на маса
1.299 ден.1.399 ден.
1.299 ден.1.399 ден.
-25%
Iskra DT2140 Електричен тример за трева Iskra DT2140 Електричен тример за трева
2.999 ден.3.999 ден.
2.999 ден.3.999 ден.
-11%
Iskra ERO IE-CS1500 Циркуларна пила Iskra ERO IE-CS1500 Циркуларна пила
6.250 ден.6.999 ден.
6.250 ден.6.999 ден.
-4%
AMICA 10222.3EHPTSHBX Вградна рерна AMICA 10222.3EHPTSHBX Вградна рерна
12.499 ден.12.999 ден.
12.499 ден.12.999 ден.
iRobot Roomba e5154 роботска правосмукалка
 • iRobot Roomba e5154 роботска правосмукалка
 • iRobot Roomba e5154 роботска правосмукалка
 • iRobot Roomba e5154 роботска правосмукалка
 • iRobot Roomba e5154 роботска правосмукалка
 • iRobot Roomba e5154 роботска правосмукалка
 • iRobot Roomba e5154 роботска правосмукалка

iRobot Roomba e5154 роботска правосмукалка

36.000 ден.
Потребни наградни поени: 36000
Производител: iRobot
Шифра на производ: Roomba e5154
Наградни поени: 200
Достапност: На залиха
Количина:

После многу очекувања, конечно пристигна новата и подобра серија Roomba e5! Ова е серија на роботски правосмукалки кои ги имаат сите карактеристики на серијата 800, но со уште понапредни и подобри карактеристики Роботската правосмукалка Roomba e5 има револуционерна технологија AeroForce која чисти до 50% повеќе ѓубре, прашина и влакна од сите типови подови. Исто така, системот за чистење во 3 чекори AeroForce користи комбинација на сепарација, четкање и празнење за ефикасно чистење. WiFi-врската овозможува роботот да се контролира со помош на iRobot HOME мобилната апликација дури и кога е далеку од дома. Започнете со чистење или закажете распоред за чистење со апликацијата iRobot HOME достапна за Android и iOS. Интелигентниот систем за навигација iAdapt и овозможува на роботска правосмукалка да ја провери својата околина 60 пати во секунда користејќи низа сензори и 40 различни начини да се прилагоди на одредена област, под и околу мебелот, на вашето домашно милениче, на маси, столови или отпадоци без да се оштети. Идеално за станови и куќи со површина до 120м2. Исто така, Roomba e5 нема проблеми со префрлување на различни подлоги бидејќи успешно ги надминува пречките до 1,6 см, а со системот за странична четка лесно се вшмукува по рабовите на ѕидовите. Инсталирана е нова батерија со литиум-јон од 1800 mAh, со која Roomba e5 може да работи до 90 минути, по што самиот Roomba се враќа на полнење. Уредот исто така вклучува Виртуелен Ѕид кој се користи како невидлив, за раздвојување во простор што може ефикасно да го ограничи движењето на Roomba, на пример, можете да вакумирате само одредена просторија, дел од просторијата или да ограничите таму каде што не сакате, за да го заштитите мебелот или садот на вашето домашно милениче.

 

Главни предности на Roomba e5

 • Чистење на сите видови дрвени предмети и теписи
 • Најпаметниот систем за навигација за чистење - iAdapt
 • AeroVac ™ систем за чистење со три фази
 • Систем за чистење по ѕидовите (пречките) и аглите на ѕидот Следете
 • Прилагодлива глава за чистење втора генерација
 • Собирач на прав AeroVac втора генерација со висок капацитет
 • Филтрација на прашина со подобрен филтер
 • Индикатор за пополнување сад за прашина
 • АНТИТАНГЛЕ систем за спречување на заплеткување кабли и теписи
 • Акустични и оптички сензори за откривање прашина
 • Време на чистење
 • Браник лесно осетлив на допир
 • Сензори за спречување на пад од скали
 • Нова литиумска батерија од 1800mAh
 • Поврзете се и управувајте со користење на мобилната апликација iRobot Home

пакетот содржи

1x Базна станица со вграден адаптер

1x Виртуелен ѕид/хало -Wirtual Wall® со двојна функција 1x Базна станица со вграден адаптер

1x Базна станица со вграден адаптер

1x Li-Ion Батерија вградена во роботот - copy

 

техничка спецификација

Чистење на сите тврди површини
Силен, тристепен систем за чистење, Раздвижува, подига и вшмукува
Странична четка за чистење на рабовите и агли
Флексибилен модул за чистење со двојна четка за сите типови тврди подови
DirtDetect® - Детектор за нечистотија
Резервоар за отпадоци од AeroVac,со мотор Gen 1, филтер AeroVac и капацитет на сад од 0,6 l
iAdapt 1.0 навигација со комплетен сет на сензори за 60 прилагодувања на теренот во секунда
Враќањето во станицата откако ќе заврши циклусот
Остелив браник на допир со инфрацрвени сензори
Инфрацрвени сензори за капки
Праговидо 1,6 см
Рачка за носење на роботот
Копчиња за притискање: CLEAN / DOCK (до станицата за полнење).
LED дисплеј за детекција на нечистотија дефекти и батерија
Јонска батерија
Висина на роботот 9,2 см
Време на траење 90 мин
Време на полнење 2 часа

 

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи

За нас

ISKRA електричен алат, рачен алат, гарден програма, апарати за домаќинство и многу други производи од различни брендови и производители сега ONLINE!

 

 

Контакт

 • +389 (02) 2520999
 • +38978238820
 • info@krusel.mk
 • info.desk.krusel

Facebook

КРУСЕЛ e-Store © 2021. UKION SHOPS
iRobot iRobot Roomba e5154 роботска правосмукалка После многу очекувања, конечно пристигна новата и подобра серија Roomba e5! Ова е серија на роботски правосмукалки кои ги имаат сите карактеристики на серијата 800, но со уште понапредни и подобри карактеристики Роботската правосмукалка Roomba e5 има револуционерна технологија AeroForce која чисти до 50% повеќе ѓубре, прашина и влакна од сите типови подови. Исто така, системот за чистење во 3 чеко.. Category: Product #: Roomba e5154 Regular price: 36.000 ден. 36.000 Available from: КРУСЕЛ e-Store