Акција
-4%
AMICA 10222.3EHPTSHBX Вградна рерна AMICA 10222.3EHPTSHBX Вградна рерна
12.499 ден.12.999 ден.
12.499 ден.12.999 ден.
-6%

Распродадено

ISKRA AR 2500 бензински агрегат ISKRA AR 2500 бензински агрегат
22.999 ден.24.499 ден.
22.999 ден.24.499 ден.
-18%
Alfa Plam REGULAR-46 ELEGANT 2P - Шпорет на цврсто гориво Alfa Plam REGULAR-46 ELEGANT 2P - Шпорет на цврсто гориво
20.499 ден.24.999 ден.
20.499 ден.24.999 ден.
-5%
AL-KO DRAIN 15000 Inox Comfort 1100W Потопна пумпа AL-KO DRAIN 15000 Inox Comfort 1100W Потопна пумпа
8.999 ден.9.499 ден.
8.999 ден.9.499 ден.
-9%
BOSCH WTW-85461 BY СУШАРА 9 кг BOSCH WTW-85461 BY СУШАРА 9 кг
46.999 ден.51.899 ден.
46.999 ден.51.899 ден.
-11%

Распродадено

EXPLORER CLA261D2 26/21" Class велосипед EXPLORER CLA261D2 26/21" Class велосипед
15.999 ден.17.999 ден.
15.999 ден.17.999 ден.
-20%
ISKRA 1502-MB вага за телесна тежина ISKRA 1502-MB вага за телесна тежина
1.199 ден.1.499 ден.
1.199 ден.1.499 ден.
-19%
Electrolux EJ-2801AOX Комбиниран фрижидер Electrolux EJ-2801AOX Комбиниран фрижидер
17.799 ден.21.999 ден.
17.799 ден.21.999 ден.
-20%
Iskra QT3023 Електрична косилка Iskra QT3023 Електрична косилка
3.999 ден.4.999 ден.
3.999 ден.4.999 ден.
-3%
ELECTROLUX EOB 43410 OX Вградна Рерна ELECTROLUX EOB 43410 OX Вградна Рерна
16.499 ден.16.999 ден.
16.499 ден.16.999 ден.
-13%
ISKRA AF-32Q air фритеза ISKRA AF-32Q air фритеза
6.499 ден.7.499 ден.
6.499 ден.7.499 ден.
-7%
Electrolux ESL-4201 LO Машина за миење садови Electrolux ESL-4201 LO Машина за миење садови
20.499 ден.21.999 ден.
20.499 ден.21.999 ден.
iRobot Roomba e5158
 • iRobot Roomba e5158
 • iRobot Roomba e5158
 • iRobot Roomba e5158
 • iRobot Roomba e5158
 • iRobot Roomba e5158
 • iRobot Roomba e5158
 • iRobot Roomba e5158

iRobot Roomba e5158

32.999 ден.
Потребни наградни поени: 33000
Производител: iRobot
Шифра на производ: iRobot Roomba e5158
Наградни поени: 300
Достапност: На залиха
Количина:

 

 

После многу очекувања, конечно пристигна новата и подобра серија Roomba e5!

Ова е серија на роботски правосмукалки кои ги имаат сите карактеристики на серијата 800, но со уште понапредни и подобри карактеристики Роботската правосмукалка Roomba e5 има револуционерна технологија AeroForce која чисти до 50% повеќе ѓубре, прашина и влакна од сите типови подови.

Исто така, системот за чистење во 3 чекори AeroForce користи комбинација на сепарација, четкање и празнење за ефикасно чистење.

WiFi-врската овозможува роботот да се контролира со помош на iRobot HOME мобилната апликација дури и кога е далеку од дома. Започнете со чистење или закажете распоред за чистење со апликацијата iRobot HOME достапна за Android и iOS.

Интелигентниот систем за навигација iAdapt и овозможува на роботска правосмукалка да ја провери својата околина 60 пати во секунда користејќи низа сензори и 40 различни начини да се прилагоди на одредена област, под и околу мебелот, на вашето домашно милениче, на маси, столови или отпадоци без да се оштети.

Идеално за станови и куќи со површина до 120м2. Исто така, Roomba e5 нема проблеми со префрлување на различни подлоги бидејќи успешно ги надминува пречките до 1,6 см, а со системот за странична четка лесно се вшмукува по рабовите на ѕидовите. Инсталирана е нова батерија со литиум-јон од 1800 mAh, со која Roomba e5 може да работи до 90 минути, по што самиот Roomba се враќа на полнење.

Уредот исто така вклучува Виртуелен Ѕид кој се користи како невидлив, за раздвојување во простор што може ефикасно да го ограничи движењето на Roomba, на пример, можете да вакумирате само одредена просторија, дел од просторијата или да ограничите таму каде што не сакате, за да го заштитите мебелот или садот на вашето домашно милениче.

Главни предности Roombe e5

 • Со апликацијата iRobot HOME, можете да поставите почеток на чистење од било каде или да внесете распоред; компатибилен со виртуелниот асистент на Amazon Alexa
 • Системот за чистење од 3 степени ги собира сите најмали и поголеми честички, ефикасен за чистење на влакната од домашни миленици, а главата за чистачите автоматски ја прилагодува висината за темелно чистење на тврдите подови и теписите.
 • Единствената марка на роботски правосмукалки со две главни четки за чистење - првата нечистотија се разложува за да може втората да ја собере.
 • Сензорите за откривање нечистотија предупредуваат на Roombo e5 да посвети посебно внимание во областите со поголеми концентрации на нечистотија (на пример, повеќето „зафатени“ области во вашиот дом).
 • Сеопфатен опсег на паметни сензори го задржуваат Roombo во и под мебелот за да може лесно да ги исчистат вашите подови, дури и во аглите.
 • Создаден од водечки глобален производител на роботи за домаќинства со над 25 години знаење и иновации во роботиката.
 • Зошто да изберете робот од iRobot?

  iRobot е тесно специјализиран за роботика, инвестира поголем дел од својот профит во неговиот развој и не потклекна на искушението да го сврти вниманието кон другите области за подобри квартални извештаи. iRobot потекнува од верувањето на тројцата основачи (Колин Агол, Хелен Гринер и Родни Брукс) дека роботиката еднаш ќе го смени светот и начинот на кој работиме, учиме, лекуваме или расчистуваме. Веќе во својата прва година на постоење, iRobot, во соработка со НАСА, го претстави роботот за истражување на вселенското место Genghis. Овој напредок се случи во 1998 година, кога iRobot победи и освои договор од DARPA за развој и производство на тактички iRobot PackBot мобилни роботи.

  Токму овој разноврсен робот ја испрати владата на Соединетите држави за спасување на операциите по терористичките напади во 2001 година врз Светскиот трговски центар. PackBot исто така беше во загадени места по несреќата во електраната Фукушима во 2011 година. Во 2002 година, iRobot влезе во животот на секој од нас. Годинава започна првиот роботски правосмукалка Roomba. Три години подоцна, iRobot го донесе пазарот во Scoobo и продолжи да развива роботски асистенти. Благодарение на ова, портфолиото на iRobot денес вклучува некои роботи со високи производи кои им помагаат на повеќе од 10 милиони луѓе ширум светот да го исчистат својот дом или стан и околината околу неа.

 • техничка спецификација

  Чистење на сите тврди површини
  Силен, тристепен систем за чистење, Раздвижува, подига и вшмукува
  Странична четка за чистење на рабовите и агли
  Флексибилен модул за чистење со двојна четка за сите типови тврди подови
  DirtDetect® - Детектор за нечистотија
  Резервоар за отпадоци од AeroVac,со мотор Gen 1, филтер AeroVac и капацитет на сад од 0,6 l
  iAdapt 1.0 навигација со комплетен сет на сензори за 60 прилагодувања на теренот во секунда
  Враќањето во станицата откако ќе заврши циклусот
  Остелив браник на допир со инфрацрвени сензори
  Инфрацрвени сензори за капки
  Праговидо 1,6 см
  Рачка за носење на роботот
  Копчиња за притискање: CLEAN / DOCK (до станицата за полнење).
  LED дисплеј за детекција на нечистотија дефекти и батерија
  Јонска батерија
  Висина на роботот 9,2 см
  Време на траење 90 мин
  Време на полнење 2 часа

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи
Тагови: roomba irobot правосмукалка pravosmukalka роомба далечинско NorthStar навигациска коцкаNorthStar навигацијакрпа од микровлакнаробот за бришење подовиводоотпорнинизок облик на профилметличкарачка што се вади500 вртежи/minчетиристепенска глава за чистењеробот чистач на олуциробот за триење подовифункција за виртуелни ѕидовифункција за виртуелни ѕидови со светилниксистем PRO-CLEANначин на суво бришење (SWEEP)начин на мокро чистење (MOP)пливачки кабелцрпалка и филтерен системтркало од PVAPVC четкасадови за филтрирањеiAdapt Nautiqфункција Pause/Resumeтивко чистењефункција за програмирање на времето за чистењеоптичко откривање на нечистотијасензори за спречување на пад од скалисите видови на подни површинииндикатор за полн сад со нечистотијастаница за полнењеAerovac филтеркомпактни димензииедноставен начин на управувањеAeroVac двоен филтерсистем Wall FollowNi-MH батеријаANTITANGLEЦентар со далечинско управување на допиредноставно одржувањепрограма SPOTобликуван браникроботска правосмукалкасад за нечистотија AeroVac со голем капацитетiAdaptТристепенски систем на чистењезвучна детекција на нечистотијаподлога за чување на Scoobачетка за чистење за ScoobаScooba глава за чистењеScooba FilterScooba Vacuum PortScooba Juiceпреминување праговидијагностицирање проблемиприлагодлива глава за чистењедалечинско управувањеNabíjecí staniceбраник со бавен допир42 сензориуправување со допир

За нас

ISKRA електричен алат, рачен алат, гарден програма, апарати за домаќинство и многу други производи од различни брендови и производители сега ONLINE!

 

 

Контакт

 • +389 (02) 2520999
 • +38978238820
 • info@krusel.mk
 • info.desk.krusel

Facebook

КРУСЕЛ e-Store © 2021. UKION SHOPS
iRobot iRobot Roomba e5158     После многу очекувања, конечно пристигна новата и подобра серија Roomba e5! Ова е серија на роботски правосмукалки кои ги имаат сите карактеристики на серијата 800, но со уште понапредни и подобри карактеристики Роботската правосмукалка Roomba e5 има револуционерна технологија AeroForce која чисти до 50% повеќе ѓубре, прашина и влакна од сите типови подови. Исто така, системот за.. Category: Product #: iRobot Roomba e5158 Regular price: 32.999 ден. 32.999 Available from: КРУСЕЛ e-Store