Потребна ви е помош?
+389 (02) 2520999
ISKRA DG8500SE дизел агрегат 7 кW Пред нарачка
ISKRA DG8500SE дизел агрегат 7 кW

ISKRA DG8500SE дизел агрегат 7 кW

99.750 ден.
109.500 ден.
Потребни наградни поени: 100000
  • Производител: Iskra
  • Шифра:ISKRA DG8500SE дизел агрегат 7 кW
  • Наградни поени:1000
  • Достапност:Пред нарачка


• Дизел генератор

• Работна излезна моќност (S1): 6000 W

• Максимална излезна моќност (S2 5min): 6500 W

• напон: 2 × 230V~50Hz

• Тип на мотор: 4-тактен (HR192F)

• Максимален капацитет на моторот: 7 kW

• Зафатнина на моторот: 498 cm3

• Вртежи во мирување: 3000 мин-1

• воздушно ладење на моторот

• Номинална струја: 26,08 А

• Гориво: Дизел гориво

• Капацитет на резервоарот за гориво: 16 l

• Старт: електричен

• Работно време при оптоварување 2/3: 10 ч

• AVR систем (Автоматска регулација на напон)

• Димензии на кутијата во mm (ДxШxВ): 930 x 530 x 680

• N.T.: 155 kg

• Б.Т.: 165 кг

Напишете коментар

Ве молиме најавете се или регистрирајте се за да оставите коментар

Слични производи

Акција