Акција
-12%
ART FLAME Електричен камин LORANS ART FLAME Електричен камин LORANS
13.999 ден.15.899 ден.
13.999 ден.15.899 ден.
-22%
Favorit 12000BTU Климатизер Favorit 12000BTU Климатизер
13.999 ден.18.000 ден.
13.999 ден.18.000 ден.
-21%
Electrolux EHF-6346XOK Вградна плотна Electrolux EHF-6346XOK Вградна плотна
14.199 ден.17.999 ден.
14.199 ден.17.999 ден.
-5%
FAVORIT EC-640 WWFT електричен шпорет FAVORIT EC-640 WWFT електричен шпорет
10.499 ден.10.999 ден.
10.499 ден.10.999 ден.
-8%
Favorit RF-263 S Комбиниран фрижидер Favorit RF-263 S Комбиниран фрижидер
11.499 ден.12.499 ден.
11.499 ден.12.499 ден.
-25%

Распродадено

BOSCH EasyAquatak 120 Перач под висок притисок BOSCH EasyAquatak 120 Перач под висок притисок
6.850 ден.9.140 ден.
6.850 ден.9.140 ден.
-6%
 BEKO WTV7622 XCW Машина за перење алишта  BEKO WTV7622 XCW Машина за перење алишта
16.999 ден.17.999 ден.
16.999 ден.17.999 ден.
-4%
AMICA 10222.3EHPTSHBX Вградна рерна AMICA 10222.3EHPTSHBX Вградна рерна
12.499 ден.12.999 ден.
12.499 ден.12.999 ден.
Iskra LS8000B Eлектрична машина за цепење дрва со силен електромотор
  • Iskra LS8000B Eлектрична машина за цепење дрва со силен електромотор

Iskra LS8000B Eлектрична машина за цепење дрва со силен електромотор

49.900 ден.53.500 ден.
Потребни наградни поени: 50000
Производител: Iskra
Шифра на производ: LS8000B
Наградни поени: 400
Достапност: На залиха
Количина:

• Сила на цепење: 80 kN (8T)
• Должина на дрво: max. 500 mm
• Дијаметар на дрво: min. Ø80 mm - max. Ø350 mm
• Цепење: 470 mm
• Брзина на дополнување: приближно. 0,038 м / сек
• Брзина на враќање: приближно. 0,163 м / сек
• Хидраулично масло: 2.5L
• Хидрауличен притисок: 30 MPa (300 bar)
• моќност на моторот: 3,0 kW S6 40%
• Напојување: 400V AC / 3N + PE / 50 Hz 5.2A
• Димензии на кутијата (во мм): 570  x 440 x 1080мм
• Тежина на машината: прибл. 110 кг
• Нето тежина: 113 кг
• Бруто тежина: 122 кг

• 24 месеци гаранција 

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи

Распродадено

-7%

Распродадено

Iskra HG56SMH-BS675EXi Бензиска косилка за трева Iskra HG56SMH-BS675EXi Бензиска косилка за трева
29.999 ден.27.999 ден.
29.999 ден.27.999 ден.

За нас

ISKRA електричен алат, рачен алат, гарден програма, апарати за домаќинство и многу други производи од различни брендови и производители сега ONLINE!

 

 

Контакт

  • +389 (02) 2520999
  • +38978238820
  • info@krusel.mk
  • info.desk.krusel

Facebook

КРУСЕЛ e-Store © 2020. UKION SHOPS
Iskra Iskra LS8000B Eлектрична машина за цепење дрва со силен електромотор • Сила на цепење: 80 kN (8T) • Должина на дрво: max. 500 mm • Дијаметар на дрво: min. Ø80 mm - max. Ø350 mm • Цепење: 470 mm • Брзина на дополнување: приближно. 0,038 м / сек • Брзина на враќање: приближно. 0,163 м / сек • Хидраулично масло: 2.5L • Хидрауличен притисок: 30 MPa (300 bar) • моќност на моторот: 3,0 kW S6 40% • Напојување: 400V AC / 3N + PE / 50 Hz 5.2A • Димензии на кутијат.. Category: Product #: LS8000B Regular price: 49.900 ден. 49.900 Available from: КРУСЕЛ e-Store