Акција
-9%
Fabbygo Бојлер 80л Fabbygo Бојлер 80л
4.999 ден.5.499 ден.
4.999 ден.5.499 ден.
-9%

Распродадено

Dynamic MaxPuls 8997 плински тајфун 50kW Dynamic MaxPuls 8997 плински тајфун 50kW
8.999 ден.9.890 ден.
8.999 ден.9.890 ден.
-8%

Распродадено

AUX HD 1578 диспанзер за вода AUX HD 1578 диспанзер за вода
7.790 ден.8.500 ден.
7.790 ден.8.500 ден.
-34%
ISKRA 1501-BL  вага за телесна тежина ISKRA 1501-BL  вага за телесна тежина
899 ден.1.359 ден.
899 ден.1.359 ден.
-25%
Bosch ARM 37 Електрична косилка за трева Bosch ARM 37 Електрична косилка за трева
10.999 ден.14.660 ден.
10.999 ден.14.660 ден.
-11%
Dynamic MaxPuls 8258 плински тајфун 30kW Dynamic MaxPuls 8258 плински тајфун 30kW
7.999 ден.8.999 ден.
7.999 ден.8.999 ден.
-25%

Распродадено

Bosch AKE 40 S Електрична пила Bosch AKE 40 S Електрична пила
7.790 ден.10.390 ден.
7.790 ден.10.390 ден.
-26%
Bosch AHS 60-16 ел. ножица за жива ограда Bosch AHS 60-16 ел. ножица за жива ограда
5.499 ден.7.399 ден.
5.499 ден.7.399 ден.
-7%
Electrolux ESL-4201 LO Машина за миење садови Electrolux ESL-4201 LO Машина за миење садови
20.499 ден.21.999 ден.
20.499 ден.21.999 ден.
-15%
Bosch ART 24 CO Електричен тример Bosch ART 24 CO Електричен тример
4.250 ден.5.000 ден.
4.250 ден.5.000 ден.
-17%
AEG SCB51811LS вграден комбиниран ладилник AEG SCB51811LS вграден комбиниран ладилник
23.999 ден.28.999 ден.
23.999 ден.28.999 ден.
-7%
Gorenje CW6SC Сет садови за готвење Inox Gorenje CW6SC Сет садови за готвење Inox
5.190 ден.5.590 ден.
5.190 ден.5.590 ден.
Gorenje KAS 35 FT 3,5kw
  • Gorenje KAS 35 FT 3,5kw
  • Gorenje KAS 35 FT 3,5kw

Gorenje KAS 35 FT 3,5kw

14.499 ден.15.999 ден.
Потребни наградни поени: 17000
Производител: Gorenje
Шифра на производ: KAS 35 FT 3,5kw
Наградни поени: 160
Достапност: На залиха
Количина:

Тип на единицата: Внатрешна единица

Тип на монтажа: На ѕид
Далечинско управување: Далечински управувач
Енергетска класа: А
Енергетска класа - ладење: A
Енергетска класа - греење: A
Режим на работа: Класичен
Разладно средство: R410A
Меморија на позицијата на насочувачите
Двоен одвод на кондензатот
EER: 3,21

Грејна моќност: 3660 W
Фреквенција: 50 Hz
Разладна моќност: 3520 W
Минимален звучен притисок: 31 dB(A)2x10-5Pa
Максимален звучен притисок: 41 dB(A)2x10-5Pa
Потрошувачка на ел. енергија при греење: 1055 W
Потрошувачка на ел. енергија при ладење: 1095 W
Минимален проток на воздух: 352 m³
Проток на воздухот: 568 m³
Цевка за течност: 6,35 mm
Дијаметар на цевката за разладен медиум: 12,7 mm
Максимална должина на цевките: 20 m
Максимална висинска разлика: 8 m
Номинална вредност на струјата при ладење: 4,8 amp
Номинална вредност на струјата при греење: 4,6 amp
Коефициент COP: 3,61
Енергетска класа: А
Минимален звучен притисок: 31 dB(A)2x10-5Pa
Максимален звучен притисок: 41 dB(A)2x10-5Pa
Димензии (ШxВxД): 80,5 × 28,5 × 19,4 cm
Димензии на амбалажата (ШxВxД): 87 × 36 × 27 cm
Нето тежина на апаратот: 7,7 kg
Бруто тежина на апаратот: 10 kg
Код: 728226
EAN Код: 3838782030130

 

-----------------

EER: 3,21
Коефициент COP: 3,61

Тип на единицата: Надворешна единица
Енергетска класа: А
Енергетска класа - ладење: A
Енергетска класа - греење: A
Режим на работа: Класичен
Разладно средство: R410A
EER: 3,21

Модел: Моно

Грејна моќност: 3660 W
Фреквенција: 50 Hz
Разладна моќност: 3520 W
Минимален звучен притисок: 56 dB(A)2x10-5Pa
Максимален звучен притисок: 56 dB(A)2x10-5Pa
Потрошувачка на ел. енергија при греење: 1055 W
Потрошувачка на ел. енергија при ладење: 1095 W
Минимален проток на воздух: 1800 m³
Проток на воздухот: 1800 m³
Цевка за течност: 6,35 mm
Дијаметар на цевката за разладен медиум: 12,7 mm
Максимална должина на цевките: 20 m
Максимална висинска разлика: 8 m
Номинална вредност на струјата при ладење: 4,8 amp
Номинална вредност на струјата при греење: 4,6 amp
Коефициент COP: 3,61
Енергетска класа: А
Минимален звучен притисок: 56 dB(A)2x10-5Pa
Максимален звучен притисок: 56 dB(A)2x10-5Pa
Димензии (ШxВxД): 77 × 55,5 × 30 cm
Димензии на амбалажата (ШxВxД): 90 × 58,5 × 34,5 cm
Нето тежина на апаратот: 30 kg
Бруто тежина на апаратот: 32,3 kg
Код: 728227
EAN Код: 3838782030147

2 години гаранција

 

Бесплатна достава!

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи

За нас

ISKRA електричен алат, рачен алат, гарден програма, апарати за домаќинство и многу други производи од различни брендови и производители сега ONLINE!

 

 

Контакт

  • +389 (02) 2520999
  • +38978238820
  • info@krusel.mk
  • info.desk.krusel

Facebook

КРУСЕЛ e-Store © 2020. UKION SHOPS