Акција
-17%
Bellissima professional TC фигаро за коса Bellissima professional TC фигаро за коса
1.999 ден.2.399 ден.
1.999 ден.2.399 ден.
-10%
Gorenje FDK24DW Апарат за сушење храна Gorenje FDK24DW Апарат за сушење храна
2.890 ден.3.199 ден.
2.890 ден.3.199 ден.
-25%
Bosch ARM 37 Електрична косилка за трева Bosch ARM 37 Електрична косилка за трева
10.999 ден.14.660 ден.
10.999 ден.14.660 ден.
-11%
Gorenje RF4141ANW Комбиниран фрижидер Gorenje RF4141ANW Комбиниран фрижидер
11.990 ден.13.490 ден.
11.990 ден.13.490 ден.
-19%
Grundig MT-3910 Мини тример Grundig MT-3910 Мини тример
649 ден.799 ден.
649 ден.799 ден.
-5%
Favorit R-141 Фрижидер Favorit R-141 Фрижидер
7.099 ден.7.499 ден.
7.099 ден.7.499 ден.
-21%
Favorit 24000BTU Климатизер Favorit 24000BTU Климатизер
28.999 ден.36.499 ден.
28.999 ден.36.499 ден.
-7%
Fabbygo Робот (10‐12kw) Fabbygo Робот (10‐12kw)
13.499 ден.14.450 ден.
13.499 ден.14.450 ден.
-9%
Iskra  BN46PL-RV145 Бензиска косилка за трева Iskra  BN46PL-RV145 Бензиска косилка за трева
15.450 ден.16.999 ден.
15.450 ден.16.999 ден.
-3%
Gorenje KAS 53 FT 5.5kw Gorenje KAS 53 FT 5.5kw
27.990 ден.28.990 ден.
27.990 ден.28.990 ден.
LAICA VT3108 апарат за вакумирање
  • LAICA VT3108 апарат за вакумирање
  • LAICA VT3108 апарат за вакумирање

LAICA VT3108 апарат за вакумирање

3.999 ден.
Потребни наградни поени: 4000
Производител: Laica
Шифра на производ: VT3108
Наградни поени: 50
Достапност: На залиха
Количина:

Laica VT3108 Компактна машина за вакуумско пакување - за одржување на храна што е можно посвежа

Вашето овошје и зеленчук ќе се чуваат во оптимална состојба благодарение на Laica VT3108.

Laica VT3108 апсорбира воздух од вреќички со храна и потоа ги затвора цврсто.

Laica VT3108 работи целосно автоматски со помош на компресор со голема моќност.

Користење на апаратот

Копче за вклучување / исклучување. Со притискање на ова копче:

Уредот автоматски врши вакумирање и запечатување на вреќичката.
Уредот ги запечатува вреќичките (функцијата за лепење на вреќичките), ако се користи ролерот

За да го запрете процесот на вакумирање, можете да го притиснете копчето "Откажи".
Компресорот има проток на воздух од 9 литри / минута.

Laica VT3108 е опремена со 10 кесички за храна со димензии 25 см x 29 см.

Laica VT3108 Compact е под гаранција 2 години.

Технички спецификации:

максимален капацитет 9 л / мин;
моќност на компресорот: 90W;
моќ на вшмукување: -750 mbar;
220V-50 Hz напојување;
димензии 30 см (L) x 14,7 mm (A) x 8 (H) cm;
максимална ширина на вреќичка: 25 см;
тежина: 0,9 кг.
Пакетот содржи: апарат за вакумирање Laica VT3108, 10 кеси (25 х 29 см), гаранција (2 години), упатство за употреба.

Апарат за вакумирање Laica може да се користи со следниве потрошни материјали:

VT3503: 20 торби за празна храна 20 х 28 см;
VT3506: комплет за вшмукување + 3 еднократни торби 23 x 26 см;
VT3507: 10 еднократни торби 23 x 26 см;
VT3508: 2 ролки за празнење храна 20 x 600 см.
VT3514: 2 ролни за празнење храна 15 х 300 см.

Вакумско пакување - опис на процесот:

Вакумското пакување е модерна технологија за пакување и складирање на прехранбени производи. Процесот на вакумско пакување се состои во внесување на храна во пакет направен од материјал кој непропустливи на гас и извлекување на воздухот однатре со помош на вакуумска пумпа. Ова го избегнува контактот на производите со кислород што може да предизвика реакции кои доведуваат до промена на производот. Во отсуство на кислород, множењето на микроорганизмите (бактерии, мувла) е стопирано и процесот на расипување на храна е одложен. На овој начин, храната се чува безбедна.

Предностите на вакумското пакување храна:

Вакумирањето го зголемува периодот во кој храната може да се чува приближно 3-4 пати;
Заштедете простор во фрижидер;
Пакувањето може да се направи и за кревки производи.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи

За нас

ISKRA електричен алат, рачен алат, гарден програма, апарати за домаќинство и многу други производи од различни брендови и производители сега ONLINE!

 

 

Контакт

  • +389 (02) 2520999
  • +38978238820
  • info@krusel.mk
  • info.desk.krusel

Facebook

КРУСЕЛ e-Store © 2020. UKION SHOPS