Акција
-12%
ART FLAME Електричен камин GALILEO CHROME ART FLAME Електричен камин GALILEO CHROME
11.900 ден.13.530 ден.
11.900 ден.13.530 ден.
-16%

Распродадено

INTEX 305Х76 базен со филтер пумпа INTEX 305Х76 базен со филтер пумпа
4.190 ден.4.999 ден.
4.190 ден.4.999 ден.
-16%
Electrolux EJ-2801AOX Комбиниран фрижидер Electrolux EJ-2801AOX Комбиниран фрижидер
18.499 ден.21.999 ден.
18.499 ден.21.999 ден.
-38%
GOClever CRISTAL AIR CORAL Прочистувач на воздух GOClever CRISTAL AIR CORAL Прочистувач на воздух
4.999 ден.7.999 ден.
4.999 ден.7.999 ден.
-27%
Bosch EasyGrassCut 18-230 Акумулаторски тример Bosch EasyGrassCut 18-230 Акумулаторски тример
6.599 ден.8.999 ден.
6.599 ден.8.999 ден.
-17%
Gorenje TGR80XNGU бојлер Gorenje TGR80XNGU бојлер
9.990 ден.11.990 ден.
9.990 ден.11.990 ден.
-3%
ELECTROLUX EOB 43410 OX Вградна Рерна ELECTROLUX EOB 43410 OX Вградна Рерна
16.499 ден.16.999 ден.
16.499 ден.16.999 ден.
-27%
Gorenje GS63160S машина за садови Gorenje GS63160S машина за садови
18.991 ден.25.990 ден.
18.991 ден.25.990 ден.
-8%

Распродадено

AUX HD 1578 диспанзер за вода AUX HD 1578 диспанзер за вода
7.790 ден.8.500 ден.
7.790 ден.8.500 ден.
-5%
FAVORIT EC-640 WWFT електричен шпорет FAVORIT EC-640 WWFT електричен шпорет
10.499 ден.10.999 ден.
10.499 ден.10.999 ден.
-8%
BEKO RDSA 240 K20 W Комбиниран фрижидер BEKO RDSA 240 K20 W Комбиниран фрижидер
11.999 ден.12.999 ден.
11.999 ден.12.999 ден.
-25%

Распродадено

Bosch AKE 40 S Електрична пила Bosch AKE 40 S Електрична пила
7.790 ден.10.390 ден.
7.790 ден.10.390 ден.
Mondial VP-02 Пегла на парна станица OUTLET
 • Mondial VP-02 Пегла на парна станица OUTLET
 • Mondial VP-02 Пегла на парна станица OUTLET
 • Mondial VP-02 Пегла на парна станица OUTLET

Mondial VP-02 Пегла на парна станица OUTLET

4.590 ден.7.990 ден.
Производител: Mondial
Шифра на производ: Mondial VP-02
Достапност: На залиха
Количина:

Извлечете максимум од Mondial парната пегла

Пеглањето облека може да биде многу полесна и попрактична работа ако имате соодветна опрема. Овој апарат користи водена пареа за распеглување и ја остава вашата облека спремна за употреба без да ризикувате да ја оштетите.

Облеката виси за време на пеглање и со помош на прскалка од нерѓосувачки челик се исправаат вдлабнатините. Тогаш, само однесете го парчето облека во гардероба!

Резервоар од 2 литри ја снабдува пеглата со вода. Таа вода е доволна за околу 70 минути работа, ќе испеглате многу парчиња облека пред да треба да го наполните резервоарот повторно.

Вклучете го апаратот и почекајте! За помалку од една минута можете да почнете да ја пеглате облеката. Апаратот достигнува вистинска температура за употреба во 45 секунди.

Прилагодливо црево - Наместете ја висината и закачете го парчето облека на закачалка.

Прилагодете ја висината на шипката според големината на парчето облека и уверете се во удобноста при неговата употреба. Тогаш само закачете го на закачалка за да работите со максимална удобност и да гарантирате квалитетен резултат.

Заедно со апаратот Mondial добивате прицврстувач, долга четка за да работите со ткаенини од влакна и обложена четка за ткаенини како кадифе или канила.

Mondial е со висок стандард на ефикасност и квалитет, обезбедувајќи успех во грижата за вашата облека. Автономија од 70 минути, млазница од нерѓосувачки челик, прилагодлива шипка со закачалки, закачалка со сврзувачки елементи, додаток за прицврстување, долга четка за четкање идеален за влакна и ватирана четка за ткаенини како кадифе или канила. Ги интегрира функциите за секојдневно да се практикува!

Технички спецификации:

 • Потрошувачка на енергија (kW / h) 1,5
 • Моќност (W) 1500
 • Капацитет на резервоар 2 литри
 • Напон / напон 110V/220V
 • Содржина на пакетот - Mondial Vip Care VP-02 Steam Tramp
 • Црна боја
 • Гаранција 12 месеци
 • Димензии: 158 цм (В)х 25,00 цм (Ш) х 34,00 (Д)
 • Тежина: 2,87 кг

Бесплатна испорака до вашиот дом!

 

НАПОМЕНА: Од презентација, излог

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи

За нас

ISKRA електричен алат, рачен алат, гарден програма, апарати за домаќинство и многу други производи од различни брендови и производители сега ONLINE!

 

 

Контакт

 • +389 (02) 2520999
 • +38978238820
 • info@krusel.mk
 • info.desk.krusel

Facebook

КРУСЕЛ e-Store © 2020. UKION SHOPS