Потребна ви е помош?
+389 (02) 2520999

LEGONI SUP wave 366sm

26.999 ден.
Потребни наградни поени: 27000
  • Производител: Legoni
  • Шифра:LEGONI SUP wave 366sm
  • Наградни поени:200
  • Достапност:На залиха

LEGONI WAVE 10.6 "SUP е класична ALL-ROUND даска на надувување, со високи перформанси со неверојатни перформанси и врвна флексибилност. Премиум SUP, уште полесен, поцврст и постабилен и позабавен. Со должина од  (366cm), тој е најстандардна големина на SUP низ асортиманот на даски за веслање. Направен во популарната форма на SUP, широки димензии и голема дебелина, моделот WAVE лесно се лизга.
Благодарение на централната врска со ширина од 15 cm, од двете страни од врвот до дното, овој врвен модел WAVE станува уште поотпорен на ветер и брановидна вода.

Класичниот СЕЛОКРУЖЕН облик и ширина од 30" (76 см) обезбедува исклучителна стабилност и полесно веслање за секого, на кое било ниво на знаење. Материјалот „Drop-stitch“ нанесен на овој SUP дава посебен квалитет и екстремна издржливост.

Моделите WAVE им нудат на корисниците одлично сетилно искуство
EVA подлога за нозе за врвен стисок и дополнителна удобност
ВИСОКА ВРЕДНОСТ НА ПРИТИСОК - изработен од премиерен материјал „drop-stitch“.
ЦЕНТРАЛНА РАЧКА - централната рачка е изработена од неопренови со гумена подлога која обезбедува цврсто држење и цврстина, им дава на веслачите пријатно веслачко искуство
SOFT EVA FOOT PAD - WAVE колекцијата содржи мека EVA дијамантска шема со дебелина од 4 mm за одлично чувство, WAVE графичкиот дизајн на таблата обезбедува оптимално визуелно искуство
ПРИЛАГОВИЛНИ БАНЏИ јажиња - Системот BUNGEE CORDS се наоѓа на опашката на даската, дава поголема слобода при веслање
PUSH-IN CENTRE FATERS - Поставувањето на една 9-инчна PUSH-IN централна перка, направена од армиран најлон, никогаш не било полесно

Доаѓа во комплет со пумпа, торба, сигурносен ремен за стапало, перка и прилагодлив комплет за лопатка и поправка.
Сеопфатните даски за надувување овозможуваат флексибилно користење на даски во различни услови и за различни активности - како што се веслање на мирна вода, сурфање или играње со деца.

„Даската за надувување Legoni е одличен додаток за секој кој сака супа што ќе исполни многу барања? За подолги тури на помирни нивоа од бранови“.

"Даската за надувување Legoni е одличен додаток за секој кој сака супа што ќе исполни многу барања? За подолги тури на помирна површина отколку во бранови. Димензии: 366 x 81 x 15 cm (12 x 32 x 6 " ") Максимална корисничка тежина: 150 kg Материјал: гума + DWF (Drop Stitch Fabric материјал) Комплетот содржи: 1. Весло 2. Торба 3. Пумпа 4. Безбедносен ремен 5. Флипер 6. Комплет за поправка"

Напишете коментар

Ве молиме најавете се или регистрирајте се за да оставите коментар

Слични производи

Акција