Акција
-12%
ART FLAME Електричен камин CHRISTINA
9.999 ден.11.360 ден.
9.999 ден.11.360 ден.
-15%
BEKO FSE 64320 DS шпорет
15.299 ден.17.999 ден.
15.299 ден.17.999 ден.
-31%
ECG RZ-060 апарат за варење ориз
899 ден.1.299 ден.
899 ден.1.299 ден.
-46%
GOCLEVER CRISTAL AIR PRO Прочистувач на воздух
12.499 ден.22.999 ден.
12.499 ден.22.999 ден.
-11%
AUX 12 3,5kW Климатизер инвертер
24.999 ден.27.999 ден.
24.999 ден.27.999 ден.
-21%
Electrolux EHF-6241 FOK Вградна плотна
10.999 ден.13.999 ден.
10.999 ден.13.999 ден.
-15%
Beko DU 7112 PA кондензациска сушара
16.149 ден.18.999 ден.
16.149 ден.18.999 ден.
-20%
BEKO WTE 7612 BS Машина за перење алишта
13.999 ден.17.499 ден.
13.999 ден.17.499 ден.
-22%
Favorit 12000BTU Климатизер
13.999 ден.18.000 ден.
13.999 ден.18.000 ден.
BEKO FSS 67000 GW шпорет
16.999 ден.16.999 ден.
16.999 ден.16.999 ден.
-15%
AMICA 10222.3EHPTSHBX Вградна рерна
10.999 ден.12.999 ден.
10.999 ден.12.999 ден.
-19%
Electrolux EHF-6240XXK Вградна плотна
10.499 ден.12.999 ден.
10.499 ден.12.999 ден.
TADIRAN ALPHA INVERTER -15 12000BTU R32, 3,5 kW Климатизер
 • TADIRAN ALPHA INVERTER -15 12000BTU R32, 3,5 kW Климатизер

TADIRAN ALPHA INVERTER -15 12000BTU R32, 3,5 kW Климатизер

25.999 ден.28.999 ден.
без ДДВ: 22.033 ден. Потребни наградни поени: 29500
Производител: TADIRAN
Шифра на производ: TADIRAN ALPHA INVERTER -15 12000BTU R32
Наградни поени: 150
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:
 • АLPHA ИНВЕРТЕР 12R
 • НАПОЈУВAЊЕ:220-240V 50HZ
 • ЕНЕРГЕТСКА КЛАСА: A++ / А+++
 • ЛАДЕЊЕ КАПАЦИТЕТ: 3400 W
 • ПОТРОШУВАЧКА: 1020 W
 • РАБОТНА ТЕМПЕРАТУРА ЗА ЛАДЕЊЕ:ОД 18 С ДО 48 С
 • ГРЕЕЊЕ КАПАЦИТЕТ: 3600 W
 • ПОТРОШУВАЧКА: 995 W
 • РАБОТНА ТЕМПЕРАТУРА ЗА ГРЕЕЊЕ: ОД -15 С ДО 24 С
 • РАБОТНА ТЕМПЕРАТУРА ОПСЕГ ОД -15 ДО 52 C
 • EER ЗА ЛАДЕЊЕ 3.33
 • COP ЗА ГРЕЕЊЕ: 3.62
 • ОДВЛАЖНУВАЊЕ 1.4 Л НА ЧАС
 • ФИЛТРИ: АКТИВЕН ЈАГЛЕН/ФИЛТЕР ЗА ПРАШИНА
 • ОСТАНАТО: АВТОМАТСКО РЕСТАРТИРАЊЕ,МЕМОРИЈА
 • ПРЕЦИЗНА КОНТРОЛА НА ТЕМПЕРАТУРАТА,
 • АВТОМАТСКО ПРИЛАГОДУВАЊЕ НА БРЗИНАТА НА ВЕНТИЛАТОРОТ
 • ПОТСЕТНИК ЗА ЧИСТЕЊЕ ФИЛТЕР
 • СКРИЕН ДИСПЛЕЈ
 • НИСКОНАПОНСКА И ВИСОКОНАПОНСКА ЗАШТИТА
 • НИСКОНАПОНСКИ СТАРТ ,
 • BLUE FIN PROTECCION(СПЕЦИЈАЛНИ АНТИ-КОРОЗИВНИ СИНИ ПЕРКИ СЕ КОРИСТАТ ВО БАКАРНИОТ КОНДЕНЗАТОР ЗА ДА СЕ СПРОТИВСТАВАТ НА НЕГОВАТА КОРОЗИЈА, СО ШТО СЕ ЗГОЛЕМУВА ЖИВОТОТ НА КЛИМА УРЕДОТ).
 • ПРОТОК НА ВОЗДУХ: 550/470/250/180 М3
 • БУЧНОСТ НА ВНАТРЕШНА ЕДИНИЦА: 55/40/37/31 DB
 • БУЧНОСТ НА НАДВОРЕШНА ЕДИНИЦА:62 DB
 • РАЗЛАДЕН ФЛУИД:R32
 • ТЕЖИНА
 • ВНАТРЕШНА ЕДИНИЦА: - 9 KG
 • НАДВОРЕШНА ЕДИНИЦА: - 29 KG
 • ПРЕПОРАЧАНА ПОВРШИНА ДО 30 M2 ОТВОРЕН ПРОСТОР
 • ДИМЕНЗИИ
 • НАДВОРЕШНА ЕДИНИЦА 830X540X325
 • ВНАТРЕШНА ЕДИНИЦА 821x283x200

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи

За нас

ISKRA електричен алат, рачен алат, гарден програма, апарати за домаќинство и многу други производи од различни брендови и производители сега ONLINE!

 

Контакт

 • +389 (02) 2520999
 • +38978238820
 • info@krusel.mk
 • info.desk.krusel

Facebook

КРУСЕЛ e-Store © 2019. UKION SHOPS