Акција
-25%
ELECTROLUX ESL-5205 LO вградна мaшина за садови
17.999 ден.23.999 ден.
17.999 ден.23.999 ден.
-12%
ART FLAME Електричен камин GALILEO CHROME
9.770 ден.11.100 ден.
9.770 ден.11.100 ден.
-17%
Emide EM4261 плафонски вентилатор со светло
7.450 ден.8.999 ден.
7.450 ден.8.999 ден.
-24%
Blueair CLASSIC205 прочистувач на воздух
18.599 ден.24.399 ден.
18.599 ден.24.399 ден.
-23%
Favorit RF-263 Комбиниран фрижидер
8.799 ден.11.499 ден.
8.799 ден.11.499 ден.
-11%
Favorit R-141 Фрижидер
6.699 ден.7.499 ден.
6.699 ден.7.499 ден.
-10%
Dirt Devil DD 698-3 правосмукалка на батерија
13.499 ден.14.999 ден.
13.499 ден.14.999 ден.
-15%
BEKO WTE 7511 B0 Машина за перење алишта
12.749 ден.14.999 ден.
12.749 ден.14.999 ден.
-7%
Gorenje CW6SC Сет садови за готвење Inox
5.190 ден.5.590 ден.
5.190 ден.5.590 ден.
-10%
Favorit 18000 BTU климатизер Инвертер
30.999 ден.34.490 ден.
30.999 ден.34.490 ден.
-12%
Electrolux EMS-20107 OX Вградна микробранова печка
14.999 ден.16.999 ден.
14.999 ден.16.999 ден.
-8%
AUX HD 1578 диспанзер за вода
7.790 ден.8.500 ден.
7.790 ден.8.500 ден.
TADIRAN ALPHA INVERTER -15 24000BTU R32, 7 kW Климатизер
 • TADIRAN ALPHA INVERTER -15 24000BTU R32, 7 kW Климатизер

TADIRAN ALPHA INVERTER -15 24000BTU R32, 7 kW Климатизер

53.999 ден.61.499 ден.
без ДДВ: 45.762 ден. Потребни наградни поени: 61500
Производител: TADIRAN
Шифра на производ: TADIRAN ALPHA INVERTER -15 24000BTU R32
Наградни поени: 300
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:
 • ALPHA ИНВЕРТЕР 24R
 • НАПОЈУВAЊЕ:220-240V 50HZ
 • ЕНЕРГЕТСКА КЛАСА: A++ / А+
 • ЛАДЕЊЕ КАПАЦИТЕТ: 6480 W
 • ПОТРОШУВАЧКА: 1840 W
 • РАБОТНА ТЕМПЕРАТУРА ЗА ЛАДЕЊЕ:ОД 18 С ДО 52 С
 • ГРЕЕЊЕ КАПАЦИТЕТ: 6600 W
 • ПОТРОШУВАЧКА: 1750 W
 • РАБОТНА ТЕМПЕРАТУРА ЗА ГРЕЕЊЕ: ОД -15 С ДО 24 С
 • РАБОТНА ТЕМПЕРАТУРА ОПСЕГ ОД -15 ДО 52 C
 • EER ЗА ЛАДЕЊЕ 3.51
 • COP ЗА ГРЕЕЊЕ: 3.77
 • ОДВЛАЖНУВАЊЕ 2.4 Л НА ЧАС
 • ФИЛТРИ: АКТИВЕН ЈАГЛЕН/ФИЛТЕР ЗА ПРАШИНА
 • ОСТАНАТО: АВТОМАТСКО РЕСТАРТИРАЊЕ,МЕМОРИЈА
 • ПРЕЦИЗНА КОНТРОЛА НА ТЕМПЕРАТУРАТА,
 • АВТОМАТСКО ПРИЛАГОДУВАЊЕ НА БРЗИНАТА НА ВЕНТИЛАТОРОТ
 • ПОТСЕТНИК ЗА ЧИСТЕЊЕ ФИЛТЕР
 •  
 • СКРИЕН ДИСПЛЕЈ
 • НИСКОНАПОНСКА И ВИСОКОНАПОНСКА ЗАШТИТА
 • НИСКОНАПОНСКИ СТАРТ ,
 • BLUE FIN PROTECCION(СПЕЦИЈАЛНИ АНТИ-КОРОЗИВНИ СИНИ ПЕРКИ СЕ КОРИСТАТ ВО БАКАРНИОТ КОНДЕНЗАТОР ЗА ДА СЕ СПРОТИВСТАВАТ НА НЕГОВАТА КОРОЗИЈА, СО ШТО СЕ ЗГОЛЕМУВА ЖИВОТОТ НА КЛИМА УРЕДОТ).
 • ПРОТОК НА ВОЗДУХ: 1090/930/670/560 М3
 • БУЧНОСТ НА ВНАТРЕШНА ЕДИНИЦА: 61/57/48/46 DB
 • БУЧНОСТ НА НАДВОРЕШНА ЕДИНИЦА:62 DB
 • РАЗЛАДЕН ФЛУИД:R32
 • ТЕЖИНА
 • ВНАТРЕШНА ЕДИНИЦА: -16 KG
 • НАДВОРЕШНА ЕДИНИЦА: - 43.5 KG
 • ПРЕПОРАЧАНА ПОВРШИНА ДО 70 M2 ОТВОРЕН ПРОСТОР
 • ДИМЕНЗИИ
 • ВНАТРЕШНА ЕДИНИЦА 1081x327x248
 • НАДВОРЕШНА ЕДИНИЦА 960×700×396

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи

За нас

ISKRA електричен алат, рачен алат, гарден програма, апарати за домаќинство и многу други производи од различни брендови и производители сега ONLINE!

 

Контакт

 • +389 (02) 2520999
 • +38978238820
 • info@krusel.mk
 • info.desk.krusel

Facebook

КРУСЕЛ e-Store © 2019. UKION SHOPS