Акција
-8%
AUX 24000 bty климатизер 7kW
32.990 ден.35.990 ден.
32.990 ден.35.990 ден.
-10%
Dirt Devil DD 698-3 правосмукалка на батерија
13.499 ден.14.999 ден.
13.499 ден.14.999 ден.
-7%
Gorenje CW6SC Сет садови за готвење Inox
5.190 ден.5.590 ден.
5.190 ден.5.590 ден.
-13%
BEKO RDSA 290 M20 W Комбиниран фрижидер
13.499 ден.15.499 ден.
13.499 ден.15.499 ден.
-21%
Favorit 18000BTU Климатизер
20.999 ден.26.499 ден.
20.999 ден.26.499 ден.
-12%
ELECTROLUX EOB 43410 OX Вградна Рерна
14.999 ден.16.999 ден.
14.999 ден.16.999 ден.
-25%
Blueair PURE 221PAC Прочистувач за воздух
16.719 ден.22.149 ден.
16.719 ден.22.149 ден.
-22%
Electrolux EHF-3920BOK Вградна плотна
6.999 ден.8.999 ден.
6.999 ден.8.999 ден.
-24%
Blueair CLASSIC205 прочистувач на воздух
18.599 ден.24.399 ден.
18.599 ден.24.399 ден.
-8%
AUX HD 1578 диспанзер за вода
7.790 ден.8.500 ден.
7.790 ден.8.500 ден.
-14%
ELECTROLUX EOC-3430COX / EOX Вградна Рерна
23.999 ден.27.999 ден.
23.999 ден.27.999 ден.
-21%
Electrolux EOB-2200BOX / DOX Вградна Рерна
12.999 ден.16.499 ден.
12.999 ден.16.499 ден.
TADIRAN SWIFT INVERTER -20 12000BTU R32, 3,5 kW Климатизер
 • TADIRAN SWIFT INVERTER -20 12000BTU R32, 3,5 kW Климатизер

TADIRAN SWIFT INVERTER -20 12000BTU R32, 3,5 kW Климатизер

29.999 ден.33.999 ден.
без ДДВ: 25.423 ден. Потребни наградни поени: 34500
Производител: TADIRAN
Шифра на производ: TADIRAN SWIFT INVERTER -20 12000BTU R32
Наградни поени: 180
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:
 •  

 • ЛАДЕЊЕ КАПАЦИТЕТ: 3500 W
 • ПОТРОШУВАЧКА: 1010 W
 • РАБОТНА ТЕМПЕРАТУРА ЗА ЛАДЕЊЕ:ОД 18 С ДО 52 С
 • ГРЕЕЊЕ КАПАЦИТЕТ: 3650 W
 • ПОТРОШУВАЧКА: 970 W
 • НАПОЈУВAЊЕ:220-240V 50HZ
 • ЕНЕРГЕТСКА КЛАСА: A++ / А+
 • РАБОТНА ТЕМПЕРАТУРА ЗА ГРЕЕЊЕ: ОД -20 С ДО 24 С
 • РАБОТНА ТЕМПЕРАТУРА ОПСЕГ ОД -15 ДО 52 C
 • EER ЗА ЛАДЕЊЕ 3.47
 • COP ЗА ГРЕЕЊЕ: 3.76
 • ОДВЛАЖНУВАЊЕ 1.4 Л НА ЧАС
 • ФИЛТРИ: АКТИВЕН ЈАГЛЕН/ФИЛТЕР ЗА ПРАШИНА
 • ОСТАНАТО: АВТОМАТСКО РЕСТАРТИРАЊЕ,МЕМОРИЈА
 • ПРЕЦИЗНА КОНТРОЛА НА ТЕМПЕРАТУРАТА,
 • АВТОМАТСКО ПРИЛАГОДУВАЊЕ НА БРЗИНАТА НА ВЕНТИЛАТОРОТ
 • ПОТСЕТНИК ЗА ЧИСТЕЊЕ ФИЛТЕР
 • СКРИЕН ДИСПЛЕЈ
 • НИСКОНАПОНСКА ЗАШТИТА
 • ВИСОКОНАПОНСКА ЗАШТИТА
 • НИСКОНАПОНСКИ СТАРТ ,STANDBY (МИРУВАЊЕ)
 • САМОДИЈАГНОСТИКА
 • BLUE FIN PROTECCION(СПЕЦИЈАЛНИ АНТИ-КОРОЗИВНИ СИНИ ПЕРКИ СЕ КОРИСТАТ ВО БАКАРНИОТ КОНДЕНЗАТОР ЗА ДА СЕ СПРОТИВСТАВАТ НА НЕГОВАТА КОРОЗИЈА, СО ШТО СЕ ЗГОЛЕМУВА ЖИВОТОТ НА КЛИМА УРЕДОТ).
 • ПРОТОК НА ВОЗДУХ: 580/500/300/230 М3
 • БУЧНОСТ НА ВНАТРЕШНА ЕДИНИЦА: 53/48/35/33DB
 • БУЧНОСТ НА НАДВОРЕШНА ЕДИНИЦА:62 DB
 • РАЗЛАДЕН ФЛУИД:R32
 • ТЕЖИНА
 • ВНАТРЕШНА ЕДИНИЦА: - 10 KG
 • НАДВОРЕШНА ЕДИНИЦА: - 30 KG
 • ПРЕПОРАЧАНА ПОВРШИНА ДО 30 M2 ОТВОРЕН ПРОСТОР
 • ДИМЕНЗИИ
 • НАДВОРЕШНА ЕДИНИЦА 830X540X325
 • ВНАТРЕШНА ЕДИНИЦА 850x291x203
 •  
 •  

 

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи

За нас

ISKRA електричен алат, рачен алат, гарден програма, апарати за домаќинство и многу други производи од различни брендови и производители сега ONLINE!

 

Контакт

 • +389 (02) 2520999
 • +38978238820
 • info@krusel.mk
 • info.desk.krusel

Facebook

КРУСЕЛ e-Store © 2019. UKION SHOPS