Камини и Шпoрети на дрва

Најголем избор на камини и шпорети на дрва со бесплатна достава до вашиот дом! 

ЛистаМрежа
Прикажи:
Сортирај по:
Fabbygo ќунка ф120 ‐ 0,25m
Fabbygo ќунка ф120 ‐ 0,25m      ..
99 ден.
без ДДВ: 84 ден.
Fabbygo ќунка ф120 ‐ 0,5m
Fabbygo ќунка ф120 ‐ 0,5m      ..
149 ден.
без ДДВ: 126 ден.
Fabbygo ќунка ф120 ‐ кривина
Fabbygo ќунка ф120 ‐ кривина    ..
159 ден.
без ДДВ: 135 ден.
Fabbygo ќунка ф120 ‐ 1m
Fabbygo ќунка ф120 ‐ 1m      ..
199 ден.
без ДДВ: 169 ден.
ISKRA Филтер за правoсмукалка за пепел
• Филтер за правосмукалка за пепел кој лесно се мие • погоден за чистење на к..
899 ден.
без ДДВ: 762 ден.
-17%
Fabbygo Корпа за дрва
Fabbygo корпа за дрва  ..
999 ден.1.199 ден.
без ДДВ: 847 ден.
Fabbygo радиаторска ќунка 6 цевки ‐ ф120
Fabbygo радиаторска ќунка 6 цевки ‐ ф120  Бесплатна достава до вашиот дом..
999 ден.
без ДДВ: 847 ден.
Fabbygo радиаторска ќунка 6 цевки ‐ ф150
Fabbygo радиаторска ќунка 6 цевки ‐ ф150  Бесплатна достава до вашиот дом..
1.799 ден.
без ДДВ: 1.525 ден.
-19%
Правoсмукалка за пепел FE-A02-18L
Правосмукалка за пепел FE-A02-18L 18 литри 1200 вати    ..
2.599 ден.3.199 ден.
без ДДВ: 2.203 ден.
-18%
ISKRA Правoсмукалка за пепел ZN1601-20L
• Моќност: 1000W • напон: 220-240V ~ 50Hz • Всисна сила: 17 kPa / 170mBar • кап..
2.799 ден.3.399 ден.
без ДДВ: 2.372 ден.
Fabbygo ќунци ф80 ‐ комплет сет
Fabbygo ќунци ф80 ‐ комплет сет   Бесплатна достава до вашиот дом! ..
2.999 ден.
без ДДВ: 2.542 ден.
Fabbygo Kласик (5‐7kw)
Моќност 7 киловати Димен отвор 11.8 см  Тежина 38 кг Димензии: 330х360х870mm ..
5.999 ден.
без ДДВ: 5.084 ден.
Fabbygo Хера (9kw)
Моќност 9 киловати Димен отвор 11.8 см  Тежина 59 кг Димензии на рерна 360х310х400мм ..
6.999 ден.
без ДДВ: 5.931 ден.
Fabbygo Крека (7‐9kw)
Моќност 7-9  киловати Димен отвор 11.8 см  Тежина 57 кг Димензии: 465х390х76..
7.999 ден.
без ДДВ: 6.779 ден.
Fabbygo Стил со метален поклопец (10kw)
Моќност 10 киловати Димен отвор 11.8 см  Тежина 61 кг Димензии: 440х385х820mm ..
7.999 ден.
без ДДВ: 6.779 ден.
MBS Smederevo Happy Камин на цврсто гориво
Шпорет кој можете да го вклопите во секој ентериер. Со EU сертификација за технички, еколошки, и из..
8.899 ден.
без ДДВ: 7.542 ден.
Fabbygo Black (8‐9kw)
Моќност 8-9 киловати Димен отвор 11.8 см  Тежина 68 кг Димензии  465х410х870..
8.999 ден.
без ДДВ: 7.626 ден.
Fabbygo Крека лукс (7‐9kw)
Моќност 7-9  киловати Димен отвор 11.8 см  Тежина 62 кг Димензии: 465х460 х7..
8.999 ден.
без ДДВ: 7.626 ден.
Fabbygo Стил со гусен поклопец (10kw)
Моќност 10 киловати Димен отвор 11.8 см  Тежина 73 кг Димензии: 440х385х820mm ..
9.999 ден.
без ДДВ: 8.474 ден.
-13%
Fabbygo Лукс со метален поклопец (10,5kw)
Моќност 10,5 киловати Димен отвор 11.8 см  Тежина 70 кг Димензии: 440х385х90..
10.499 ден.11.999 ден.
без ДДВ: 8.897 ден.
MBS Smederevao 3E Шпорет на цврсто гориво
Smederevac MBS 3, ќе ве врати во минатото, во времето на бабината кујна. Синоним за топол дом, испо..
10.799 ден.
без ДДВ: 9.152 ден.
MBS Smederevo 7E Шпорет на цврсто гориво
Smederevac MBS 7E, ќе ве врати во минатото, во времето на бабината кујна. Синоним за топол дом, исп..
11.199 ден.
без ДДВ: 9.491 ден.
-13%
Alfa Plam EK-550 TERMO 2 Десен Шпорет на цврсто гориво
Челични плочи за готвење, постои можност за отстранување на плочите за темелно чистење Ложиште ..
11.250 ден.12.999 ден.
без ДДВ: 9.534 ден.
-13%
Alfa Plam EK-550 TERMO 2 Лев Шпорет на цврсто гориво
Челични плочи за готвење, постои можност за отстранување на плочите за темелно чистење Ложиште ..
11.250 ден.12.999 ден.
без ДДВ: 9.534 ден.
MBS Smederevo Hera Камин на цврсто гориво
Шпорет кој можете да го вклопите во секој ентериер. Со EU сертификација за технички, еколошки, и из..
11.499 ден.
без ДДВ: 9.745 ден.
MBS Smederevo 9MR шпорет на цврсто гориво
Smederevac MBS 9MR, ќе ве врати во минатото, во времето на бабината кујна. Синоним за топол дом, ис..
11.599 ден.
без ДДВ: 9.830 ден.
MBS Smederevo Hit Камин на цврсто гориво
Шпорет кој можете да го вклопите во секој ентериер. Со EU сертификација за технички, еколошки, и из..
11.899 ден.
без ДДВ: 10.084 ден.
-8%
Alfa Plam Elita 2 Камин на цврсто гориво
Лиена плотна Ложиште обложено со шамотни плочи, кои акумулираат топлина и ја зголемуваат темпер..
11.999 ден.12.999 ден.
без ДДВ: 10.169 ден.
-8%
Alfa Plam Elita црвен Камин на цврсто гориво
Лиена плотна Ложиште обложено со шамотни плочи, кои акумулираат топлина и ја зголемуваат темпер..
11.999 ден.12.999 ден.
без ДДВ: 10.169 ден.
Fabbygo Лукс со рерна (11kw)
Моќност 11 киловати Димен отвор 11.8 см  Тежина 65 кг Димензии на рерна 360х310х400мм ..
12.999 ден.
без ДДВ: 11.016 ден.
MBS Smederevo Corner Камин на цврсто гориво
Шпорет кој можете да го вклопите во секој ентериер. Наменет за да стои во агол од просторија. Со E..
12.999 ден.
без ДДВ: 11.016 ден.
MBS Smederevo 9MRS Шпорет на цврсто гориво
Smederevac MBS 9MRS, ќе ве врати во минатото, во времето на бабината кујна. Синоним за топол дом, и..
13.399 ден.
без ДДВ: 11.355 ден.
-7%
Fabbygo Робот (10‐12kw)
Моќност 10-12 киловати Димен отвор 11.8 см  Тежина 100 кг Димензии: 500х450х..
13.499 ден.14.450 ден.
без ДДВ: 11.440 ден.
-13%
Plamen Dora 8 NB Печка на цврсто гориво
Печка на тврдо гориво Капацитет на греење - 144 m3 Моќност на греење - 6 kw/8 kw max. Енер..
13.500 ден.15.499 ден.
без ДДВ: 11.441 ден.
-13%
Plamen TRENK Камин на цврсто гориво
Камин на тврдо гориво   Капацитет на греење - 160 m3 Моќност на греење - 8 kw/11 kw ..
13.500 ден.15.499 ден.
без ДДВ: 11.441 ден.
-12%
Alfa Plam REGULAR-46 ELEGANT 2P - Шпорет на цврсто гориво
Челични плочи за готвење, постои можност за отстранување на плочите за темелно чистење Ложиште ..
14.999 ден.16.999 ден.
без ДДВ: 12.711 ден.
Fabbygo Ларго (15kw)
Моќност 15 киловати Димен отвор 11.8 см  Тежина 85 кг Димензии: 720х530х810mm ..
14.999 ден.
без ДДВ: 12.711 ден.
Fabbygo Робот лукс (12‐14kw)
Моќност 12-14 киловати Димен отвор 11.8 см  Тежина 126 кг Димензии: 570х570х1030m..
15.999 ден.
без ДДВ: 13.558 ден.
-13%
Plamen Amity 3 Печка на цврсто гориво
Печка на тврдо гориво Капацитет на греење - 160 m3 Моќност на греење - 8 kw/11 kw max. Ене..
19.600 ден.22.499 ден.
без ДДВ: 16.610 ден.
-13%
Plamen GLAS FRANKLIN Камин на цврсто гориво
Камин на тврдо гориво Капацитет на греење - 200 m3 Моќност на греење - 10 kw/13 kw max. Ен..
20.900 ден.23.999 ден.
без ДДВ: 17.712 ден.

За нас

ISKRA електричен алат, рачен алат, гарден програма, апарати за домаќинство и многу други производи од различни брендови и производители сега ONLINE!

 

Контакт

  • +389 (02) 2520999
  • +38978238820
  • info@krusel.mk
  • info.desk.krusel

Facebook

КРУСЕЛ e-Store © 2018. UKION SHOPS