Потребна ви е помош?
+389 (02) 2520999
Pro Termo Iskra basic glass камин 6 kw Нема залиха
Pro Termo Iskra basic glass камин 6 kw
Pro Termo Iskra basic glass камин 6 kw

Pro Termo Iskra basic glass камин 6 kw

12.999 ден.
13.999 ден.
Потребни наградни поени: 40000
  • Производител: Iskra
  • Шифра:Pro Termo Iskra basic glass камин 6 kw
  • Наградни поени:100
  • Достапност:Нема залиха
или од 6 до 36 рати со   за нарачки над 3000 ден.

Каминската печка Lava Basic Glass со моќност од 6 kW загрева просторија до 75 m3 со нормално запечатување и изолација на прозорците. Се карактеризира со едноставност, сигурност и мали димензии. Шпоретот е изработен од висококвалитетен ладно валан лим, а ложиштето е опремено со стакло. Шпоретот исклучително брзо и ефикасно ја загрева просторијата. Наменет е за помали простории од 30 м2. Се користи за загревање и готвење на горната плоча. Ги исполнува сите барања за енергетска ефикасност. Под огништето е место за складирање на огревно дрво.

Изработен од висококвалитетен и издржлив ладно валан лим

Дизајниран за помали простори

Врати со проѕирно, огноотпорно стакло

Елегантен изглед

Простор за складирање огревно дрво

Послужавник за пепел

 


Технички детали

Тежина на рерната: 38 кг

• Моќност на рерната: 6 kw

• Грејна површина: 30 m²

• Енергетска ефикасност: 76%

• Дијаметар на оџакот: 120 mm

• Димензии на рерната: 330x360x815 mm (ШxДxВ)

• Димензии на ложиштето: 240x280x280 mm (ШxДxВ)

• Боја: црна

Напишете коментар

Ве молиме најавете се или регистрирајте се за да оставите коментар

Слични производи

Акција