Климатизери ( INVERTER )

Климатизери ( INVERTER )

Во оваа група можете да најдете повеќе модели на INVERTER ситем на климатизери, цените се без монтажа но со бесплатна достава. 

Филтер по бренд :
ЛистаМрежа
Прикажи:
Сортирај по:
-17%
NEO PURE G12R32 INVERTER 12000BTU NEO PURE G12R32 INVERTER 12000BTU
Интелигентен дизајнНапојувaње:220-240v 50hzЕнергетска класа: A++ / A+Ладење капацитет: 3200 WПотрошу..
18.999 ден.22.999 ден.
без ДДВ: 16.101 ден.
-16%
NEO SMART WIFI G12R32 INVERTER 12000BTU NEO SMART WIFI G12R32 INVERTER 12000BTU
Интелигентен дизајнНапојувaње:220-240V 50HZЕнергетска класа: A++ / A+Ладење капацитет: 3200 WПотрошу..
20.999 ден.24.999 ден.
без ДДВ: 17.796 ден.
INVENTOR LIFE PRO L4VI32-09WiFiR Климатизер инвертер INVENTOR LIFE PRO L4VI32-09WiFiR Климатизер инвертер
Енергетска класа: A+++ Плазма Јонизатор R32 Нов еколошки фреон за намалени тро..
21.500 ден.
без ДДВ: 18.220 ден.
INVENTOR LIFE L3VI-12 ION L3VO-12 Климатизер инвертер INVENTOR LIFE L3VI-12 ION L3VO-12 Климатизер инвертер
Капацитет на ладење: 3,20 kWh (10918 Btu/h) Капацитет на греење: 3,40 kWh (11601 Btu/h) Енерг..
22.100 ден.
без ДДВ: 18.729 ден.
INVENTOR LIFE PRO L4VI32-12WiFiR  Климатизер инвертер INVENTOR LIFE PRO L4VI32-12WiFiR  Климатизер инвертер
Енергетска класа: A+++ Плазма Јонизатор R32 Нов еколошки фреон за намалени тро..
22.990 ден.
без ДДВ: 19.483 ден.
C&H Veritas Inverter (CH-S09FTXQ) 2,8 kW Сплит тип инвертер C&H Veritas Inverter (CH-S09FTXQ) 2,8 kW Сплит тип инвертер
Квалитетна толинска пумпа во сплит изведба специјално конструирана за работа во северна европа рабо..
23.999 ден.
без ДДВ: 20.338 ден.
-17%
TADIRAN ALPHA INVERTER -15 12000BTU R32, 3,5 kW Климатизер TADIRAN ALPHA INVERTER -15 12000BTU R32, 3,5 kW Климатизер
АLPHA ИНВЕРТЕР 12R НАПОЈУВAЊЕ:220-240V 50HZ ЕНЕРГЕТСКА КЛАСА: A++ / А+++ ЛАДЕЊЕ КАПАЦИТЕТ: ..
23.999 ден.28.999 ден.
без ДДВ: 20.338 ден.
HYUNDAI 3.5kw AC120 ECO INVERTER Климатизер HYUNDAI 3.5kw AC120 ECO INVERTER Климатизер
Енергетска класа (SEER/SCOP): A++ (6.1 / 4.0) Максимален капацитет на ладење: 4100 W Максимале..
24.990 ден.
без ДДВ: 21.178 ден.
-11%
AUX 12 3,5kW Климатизер инвертер AUX 12 3,5kW Климатизер инвертер
Опсег на ладење (надворешна температура): од -10 до +46­ °C Опсег на греење(надворешна темпера..
24.999 ден.27.999 ден.
без ДДВ: 21.186 ден.
Sinclair ASH-09AIZ 2,6kW DC INVERTER WIFI Sinclair ASH-09AIZ 2,6kW DC INVERTER WIFI
Енергетска класа A ++ / A + Капацитет на ладење 2,6kW Капацитет за греење 2,8kW 3-годишна г..
24.999 ден.
без ДДВ: 21.186 ден.
-6%
SET REA 35 TT Климатизер инвертер 3,5kW SET REA 35 TT Климатизер инвертер 3,5kW
Производител Горење боја бела Спецификации Разладна моќност: 3.400 W   Грејна моќ..
25.490 ден.26.990 ден.
без ДДВ: 21.602 ден.
VIVAX COOL 12000BTU ACP-12CH35AEMI R32 Климатизер инвертер VIVAX COOL 12000BTU ACP-12CH35AEMI R32 Климатизер инвертер
КАПАЦИТЕТ НА ЛАДЕЊE 3,52 KW КАПАЦИТЕТ НА ГРЕЕЊE 3,81 KW ЕКОЛОШКИ ПЛИН R32 ЕНЕРГЕТСКА КЛАСА:..
25.999 ден.
без ДДВ: 22.033 ден.
C&H Veritas Inverter (CH-S12FTXQ) 3,5 kW Сплит тип инвертер C&H Veritas Inverter (CH-S12FTXQ) 3,5 kW Сплит тип инвертер
Квалитетна толинска пумпа во сплит изведба специјално конструирана за работа во северна европа рабо..
26.990 ден.
без ДДВ: 22.873 ден.
Gorenje SET REA 35 TT НОВО ФРЕОН R32 Климатизер инвертер 3,5kW Gorenje SET REA 35 TT НОВО ФРЕОН R32 Климатизер инвертер 3,5kW
Производител Горење боја бела Спецификации Разладна моќност: 3.400 W   Грејна моќ..
26.990 ден.
без ДДВ: 22.873 ден.
-10%
NEO ADVANCE WIFI G12R32 -22 INVERTER 12000BTU NEO ADVANCE WIFI G12R32 -22 INVERTER 12000BTU
Интелигентен дизајн Модел: G12R32 ADVANCEНапоjувaње:220-240V 50HZЕнергетска класа: A++SEER/SCOP: ..
26.999 ден.29.999 ден.
без ДДВ: 22.881 ден.
Hisense Apple pie TG35VE00G 3,6 kW Сплит тип инвертер Hisense Apple pie TG35VE00G 3,6 kW Сплит тип инвертер
Технички карактеристики Тип на единицата: Внатрешна единица Тип на монтажа: На ѕ..
26.999 ден.
без ДДВ: 22.881 ден.
VIVAX ACP-12CH35AERI Климатизер инвертер VIVAX ACP-12CH35AERI Климатизер инвертер
Енергетска класа (SEER/SCOP): A++ (6.8 / 4.2) Максимален капацитет на ладење: 4510 W Максимал..
27.990 ден.
без ДДВ: 23.720 ден.
-18%
TADIRAN SWIFT INVERTER -20 12000BTU R32, 3,5 kW Климатизер TADIRAN SWIFT INVERTER -20 12000BTU R32, 3,5 kW Климатизер
  ЛАДЕЊЕ КАПАЦИТЕТ: 3500 W ПОТРОШУВАЧКА: 1010 W РАБОТНА ТЕМПЕРАТУРА ЗА ЛАДЕЊЕ:ОД..
27.999 ден.33.999 ден.
без ДДВ: 23.728 ден.
-10%
VIVAX COOL R DESIGN 3,5kW Климатизер инвертер VIVAX COOL R DESIGN 3,5kW Климатизер инвертер
VIVAX COOL R DESIGN 3,5kW инвертер клима уред ACP-12CH35AERI Проверете зошто Vivax клима уредите се ..
27.999 ден.31.110 ден.
без ДДВ: 23.728 ден.
-6%
Sinclair ASH-13AIZ 3,6kW DC INVERTER WIFI Sinclair ASH-13AIZ 3,6kW DC INVERTER WIFI
Енергетска класа A ++ / A + Капацитет на ладење 3,6kW Капацитет за греење 3,7kW 3-годишна г..
29.500 ден.31.500 ден.
без ДДВ: 25.000 ден.
C&H Arctic Inverter (CH-S09FTXLA) 2,8 kW Сплит тип инвертер C&H Arctic Inverter (CH-S09FTXLA) 2,8 kW Сплит тип инвертер
Висококвалитетна топлинска пумпа во сплит изведба специјално конструирана за работа во северна европ..
30.000 ден.
без ДДВ: 25.424 ден.
-10%
Favorit 18000 BTU климатизер Инвертер Favorit 18000 BTU климатизер Инвертер
Модел INVERTER 18000 BTU Скриен LED дисплеј Енергетска класа (ладење) A++ Енергетска класа (греењ..
30.999 ден.34.490 ден.
без ДДВ: 26.270 ден.
BOSCH - 8000 9000BTU, 2,5kW Климатизер инвертер BOSCH - 8000 9000BTU, 2,5kW Климатизер инвертер
Инвертер клима BOSCH - 8000  Високо ефикасна инверторска климатизација според директивата ER..
31.200 ден.
без ДДВ: 26.441 ден.
INVENTOR LIFE L3VI-16 ION L3VO-16 Климатизер инвертер INVENTOR LIFE L3VI-16 ION L3VO-16 Климатизер инвертер
Капацитет на ладење: 4,60 kWh (15695 Btu/h) Капацитет на греење: 5,00 kWh (17060 Btu/h) Енергетска..
31.400 ден.
без ДДВ: 26.610 ден.
INVENTOR LIFE PRO L4VI32-16WiFiR Климатизер инвертер INVENTOR LIFE PRO L4VI32-16WiFiR Климатизер инвертер
Енергетска класа: A+++ Плазма Јонизатор R32 Нов еколошки фреон за намалени тро..
32.499 ден.
без ДДВ: 27.542 ден.
Hisense Energy TQ35XE0EG 3,5 kW инвертер Hisense Energy TQ35XE0EG 3,5 kW инвертер
Тип на единицата: Внатрешна единица Тип на монтажа: На ѕид Далечинско управу..
32.990 ден.
без ДДВ: 27.958 ден.
-13%
NEO SMART WIFI G18R32 INVERTER 18000BTU ( 5.5kW ) NEO SMART WIFI G18R32 INVERTER 18000BTU ( 5.5kW )
НТЕЛИГЕНТЕН ДИЗАЈННАПОЈУВAЊЕ:220-240V 50HZЕНЕРГЕТСКА КЛАСА: A++ / A+ЛАДЕЊЕ КАПАЦИТЕТ: 4600 WПОТРОШУВ..
32.999 ден.38.093 ден.
без ДДВ: 27.965 ден.
BOSCH - 8000 12000BTU, 3,5kW Климатизер инвертер BOSCH - 8000 12000BTU, 3,5kW Климатизер инвертер
Инвертер клима BOSCH - 8000  Високо ефикасна инверторска климатизација според директивата ER..
33.000 ден.
без ДДВ: 27.966 ден.
C&H Arctic Inverter (CH-S12FTXLA) 3,5 kW Сплит тип инвертер C&H Arctic Inverter (CH-S12FTXLA) 3,5 kW Сплит тип инвертер
Висококвалитетна топлинска пумпа во сплит изведба специјално конструирана за работа во северна европ..
33.000 ден.
без ДДВ: 27.966 ден.
NEO PURE G18R32 INVERTER 18000BTU 5,5 kW Климатизер инвертер NEO PURE G18R32 INVERTER 18000BTU 5,5 kW Климатизер инвертер
ИНТЕЛИГЕНТЕН ДИЗАЈННАПОЈУВAЊЕ:220-240V 50HZЕНЕРГЕТСКА КЛАСА: A++ / A+ЛАДЕЊЕ КАПАЦИТЕТ: 4600 WПОТРОШУ..
34.999 ден.
без ДДВ: 29.660 ден.
-10%
VIVAX COOL M DESIGN 5,0kW Климатизер инвертер VIVAX COOL M DESIGN 5,0kW Климатизер инвертер
VIVAX COOL M DESIGN 5,0kW инвертер клима уред Проток на воздух [m3/h] 840 ..
34.999 ден.38.888 ден.
без ДДВ: 29.660 ден.
INVENTOR LIFE L3VI-18 ION L3VO-18 Климатизер инвертер INVENTOR LIFE L3VI-18 ION L3VO-18 Климатизер инвертер
Капацитет на ладење: 5,13 kWh (17504 Btu/h) Капацитет на греење: 5,28 kWh (17998 Btu/h) Енергетска..
37.899 ден.
без ДДВ: 32.118 ден.
Hisense Apple pie TG50XA00G 5 kW Сплит тип инвертер Hisense Apple pie TG50XA00G 5 kW Сплит тип инвертер
Тип на единицата: Внатрешна единица Тип на монтажа: На ѕид Далечинско управува..
38.990 ден.
без ДДВ: 33.042 ден.
INVENTOR LIFE PRO L4VI32-18WiFiR Климатизер инвертер INVENTOR LIFE PRO L4VI32-18WiFiR Климатизер инвертер
Енергетска класа: A+++ Плазма Јонизатор R32 Нов еколошки фреон за намалени тро..
38.990 ден.
без ДДВ: 33.042 ден.
C&H Consol Inverter (CH-S09FVX) 2,5 kW Конзолен инвертер - Фенкоилер C&H Consol Inverter (CH-S09FVX) 2,5 kW Конзолен инвертер - Фенкоилер
Високо квалитетна топлинска пумпа во сплит изведба специјално конструирана за работа во северни обла..
38.999 ден.
без ДДВ: 33.050 ден.
C&H Veritas Inverter (CH-S18FTXQ) 5,5 kW Сплит тип инвертер C&H Veritas Inverter (CH-S18FTXQ) 5,5 kW Сплит тип инвертер
Квалитетна толинска пумпа во сплит изведба специјално конструирана за работа во северна европа рабо..
39.999 ден.
без ДДВ: 33.897 ден.
Mitsubishi Electric MSZ-SF25VE 2,5 kW Климатизер Инвертер Mitsubishi Electric MSZ-SF25VE 2,5 kW Климатизер Инвертер
Сите модели на Mitsubishi Electric се познати по својата безшумност при работа од само 21dB. Елеган..
41.199 ден.
без ДДВ: 34.914 ден.
C&H Consol Inverter (CH-S12FVX) 4 kW Конзолен инвертер - Фенкоилер C&H Consol Inverter (CH-S12FVX) 4 kW Конзолен инвертер - Фенкоилер
Високо квалитетна топлинска пумпа во сплит изведба специјално конструирана за работа во северни обла..
41.999 ден.
без ДДВ: 35.592 ден.
Mitsubishi Electric MSZ-WN35VA 3,5 kW Климатизер инвертер Mitsubishi Electric MSZ-WN35VA 3,5 kW Климатизер инвертер
Подобрени карактеристики и дизајн во однос на DM серијата.Работа до -15C на греење и подобрена А++ к..
41.999 ден.
без ДДВ: 35.592 ден.
-12%
NEO ADVANCE WIFI G18R32 -22 INVERTER 18000BTU ( 5,5 kW ) NEO ADVANCE WIFI G18R32 -22 INVERTER 18000BTU ( 5,5 kW )
Интелигентен дизајн Mодел: G18R32-ADVANCEНапојувaње: 220-240V 50HZЕнергетска класа: A++/A+SEER/SC..
43.999 ден.49.999 ден.
без ДДВ: 37.287 ден.
-12%
TADIRAN ALPHA INVERTER -20 18000BTU R32, 5,5 kW Климатизер TADIRAN ALPHA INVERTER -20 18000BTU R32, 5,5 kW Климатизер
НАПОЈУВAЊЕ:220-240V 50HZ ЕНЕРГЕТСКА КЛАСА: A++ / А+ ЛАДЕЊЕ КАПАЦИТЕТ: 5270 W ПОТРОШУВАЧКА: ..
43.999 ден.49.999 ден.
без ДДВ: 37.287 ден.
Hisense Energy TQ50BA0EG 5.6 kW инвертер Hisense Energy TQ50BA0EG 5.6 kW инвертер
Тип на единицата: Внатрешна единица Тип на монтажа: На ѕид Далечинско упра..
44.990 ден.
без ДДВ: 38.127 ден.
Hisense New comfort DJ70BB0CG 7kW инвертер Hisense New comfort DJ70BB0CG 7kW инвертер
Тип на единицата: Внатрешна единица Тип на монтажа: На ѕид Далечинско уп..
44.990 ден.
без ДДВ: 38.127 ден.
Sinclair ASH-18AIZ 5.4kW DC INVERTER WIFI Sinclair ASH-18AIZ 5.4kW DC INVERTER WIFI
Енергетска класа A ++ / A + Капацитет на ладење 5.3kW Капацитет за греење 5.5kW 3-годишна г..
44.990 ден.
без ДДВ: 38.127 ден.

За нас

ISKRA електричен алат, рачен алат, гарден програма, апарати за домаќинство и многу други производи од различни брендови и производители сега ONLINE!

 

 

Контакт

 • +389 (02) 2520999
 • +38978238820
 • info@krusel.mk
 • info.desk.krusel

Facebook

КРУСЕЛ e-Store © 2021. UKION SHOPS