Камини и Шпoрети на дрва

Најголем избор на камини и шпорети на дрва со бесплатна достава до вашиот дом! 

Филтер по бренд :
ЛистаМрежа
Прикажи:
Сортирај по:
-22%
ISKRA Филтер за правoсмукалка за пепел ISKRA Филтер за правoсмукалка за пепел
• Филтер за правосмукалка за пепел кој лесно се мие • погоден за чистење на к..
699 ден.899 ден.
без ДДВ: 592 ден.
Прибор за камин ММ клик Прибор за камин ММ клик
1× лопатка за камин со дрвена рачка 1× закривена Т палка со дрвена рачка 1× закрив..
1.199 ден.
без ДДВ: 1.016 ден.

Распродадено

Распродадено

Прибор за камин ОГАН 4 дела Прибор за камин ОГАН 4 дела
1× лопатка за камин со дрвена рачка 1× закривена Т палка со дрвена рачка 1× закрив..
1.299 ден.
без ДДВ: 1.101 ден.
Прибор за камин ЖАР 4 дела Прибор за камин ЖАР 4 дела
1× лопатка за камин со дрвена рачка 1× закривена Т палка со дрвена рачка 1× мала&n..
1.799 ден.
без ДДВ: 1.525 ден.
-13%
ISKRA Правoсмукалка за пепел ZN1601-18L ISKRA Правoсмукалка за пепел ZN1601-18L
• Моќност: 1000W • напон: 220-240V ~ 50Hz • Всисна сила: 17 kPa / 170mBar • кап..
2.599 ден.2.999 ден.
без ДДВ: 2.203 ден.
Fabbygo Kласик (5‐7kw) Fabbygo Kласик (5‐7kw)
Моќност 7 киловати Димен отвор 11.8 см  Тежина 38 кг Димензии: 330х360х870mm ..
5.999 ден.
без ДДВ: 5.084 ден.
Fabbygo Крека (7‐9kw) Fabbygo Крека (7‐9kw)
Моќност 7-9  киловати Димен отвор 11.8 см  Тежина 57 кг Димензии: 465х390х76..
7.999 ден.
без ДДВ: 6.779 ден.
Fabbygo Стил со метален поклопец (10kw) Fabbygo Стил со метален поклопец (10kw)
Моќност 10 kw Димен отвор 11.8 см  Тежина 61 кг Димензии: 440х385х820mm ..
7.999 ден.
без ДДВ: 6.779 ден.

Распродадено

-3%

Распродадено

PRITY Камин на цврсто гориво MINI PRITY Камин на цврсто гориво MINI
Камин Моќ: 6 kW Погоден за простории до 33 m2 Големина ( Д x Ш x В cm) : 39 x 47&..
8.899 ден.9.195 ден.
без ДДВ: 7.542 ден.
Fabbygo Black (8‐9kw) Fabbygo Black (8‐9kw)
Моќност 8-9 kw Димен отвор 11.8 см  Тежина 68 кг Димензии  465х410х870мм ..
8.999 ден.
без ДДВ: 7.626 ден.
Fabbygo Крека лукс (7‐9kw) Fabbygo Крека лукс (7‐9kw)
Моќност 7-9  киловати Димен отвор 11.8 см  Тежина 62 кг Димензии: 465х460 х7..
8.999 ден.
без ДДВ: 7.626 ден.

Распродадено

-4%

Распродадено

PRITY Камин на цврсто гориво K1 PRITY Камин на цврсто гориво K1
Камин Моќ: 9 kW Погоден за простории до 50 m2 Големина ( Ш x Д x В cm) ..
9.870 ден.10.330 ден.
без ДДВ: 8.364 ден.
MBS Smederevo Happy Камин на цврсто гориво MBS Smederevo Happy Камин на цврсто гориво
Шпорет кој можете да го вклопите во секој ентериер. Со EU сертификација за технички, еколошки, и из..
9.990 ден.
без ДДВ: 8.466 ден.
Fabbygo Стил со гусен поклопец (10kw) Fabbygo Стил со гусен поклопец (10kw)
Моќност 10 киловати Димен отвор 11.8 см  Тежина 73 кг Димензии: 440х385х820mm ..
10.190 ден.
без ДДВ: 8.636 ден.
-12%
ART FLAME Електричен камин CHRISTINA ART FLAME Електричен камин CHRISTINA
Убава модерна визија и елегантен дизајн, придава стил и атмосфера во секој дом Главната преднос..
10.290 ден.11.700 ден.
без ДДВ: 8.720 ден.
MBS Smederevo 3E Шпорет на цврсто гориво MBS Smederevo 3E Шпорет на цврсто гориво
Smederevac MBS 3, ќе ве врати во минатото, во времето на бабината кујна. Синоним за топол дом, испо..
10.990 ден.
без ДДВ: 9.314 ден.
MBS Smederevo 7E Шпорет на цврсто гориво MBS Smederevo 7E Шпорет на цврсто гориво
Smederevac MBS 7E, ќе ве врати во минатото, во времето на бабината кујна. Синоним за топол дом, исп..
11.490 ден.
без ДДВ: 9.737 ден.
MBS Smederevo 9MR шпорет на цврсто гориво MBS Smederevo 9MR шпорет на цврсто гориво
Smederevac MBS 9MR, ќе ве врати во минатото, во времето на бабината кујна. Синоним за топол дом, ис..
11.990 ден.
без ДДВ: 10.161 ден.

Распродадено

Распродадено

MBS Smederevo Hit Камин на цврсто гориво MBS Smederevo Hit Камин на цврсто гориво
Шпорет кој можете да го вклопите во секој ентериер. Со EU сертификација за технички, еколошки, и из..
12.990 ден.
без ДДВ: 11.008 ден.
Fabbygo Лукс со метален поклопец (10,5kw) Fabbygo Лукс со метален поклопец (10,5kw)
Моќност 10,5 киловати Димен отвор 11.8 см  Тежина 70 кг Димензии: 440х385х90..
12.999 ден.
без ДДВ: 11.016 ден.
Alfa Plam Elita 2 Камин на цврсто гориво црвен Alfa Plam Elita 2 Камин на цврсто гориво црвен
Лиена плотна Ложиште обложено со шамотни плочи, кои акумулираат топлина и ја зголемуваат темпер..
13.400 ден.
без ДДВ: 11.356 ден.

Распродадено

-12%

Распродадено

PRITY Камин со рерна FM PRITY Камин со рерна FM
Камин со фурна Моќ: 12 kW Погоден за простории до 66 m2 Големина ( a x b x h /cm) : 49 ..
13.990 ден.15.899 ден.
без ДДВ: 11.856 ден.
-12%
ART FLAME Електричен камин LORANS ART FLAME Електричен камин LORANS
Каминот е покриен со цврсто стакло Убава модерна визија и елегантен дизајн, придава стил и атмо..
13.999 ден.15.899 ден.
без ДДВ: 11.864 ден.
Fabbygo Робот (10‐12kw) Fabbygo Робот (10‐12kw)
Моќност 10-12 киловати Димен отвор 11.8 см  Тежина 100 кг Димензии: 500х450х..
14.450 ден.
без ДДВ: 12.246 ден.

Распродадено

Распродадено

MBS Smederevo Corner Камин на цврсто гориво MBS Smederevo Corner Камин на цврсто гориво
Шпорет кој можете да го вклопите во секој ентериер. Наменет за да стои во агол од просторија. Со E..
14.990 ден.
без ДДВ: 12.703 ден.
Fabbygo Ларго (15kw) Fabbygo Ларго (15kw)
Моќност 15 киловати Димен отвор 11.8 см  Тежина 85 кг Димензии: 720х530х810mm ..
14.999 ден.
без ДДВ: 12.711 ден.
Fabbygo Лукс со рерна (11kw) Fabbygo Лукс со рерна (11kw)
Моќност 11 киловати Димен отвор 11.8 см  Тежина 65 кг Димензии на рерна 360х310х400мм ..
14.999 ден.
без ДДВ: 12.711 ден.
Plamen Dora 8 NB Печка на цврсто гориво Plamen Dora 8 NB Печка на цврсто гориво
Печка на тврдо гориво Капацитет на греење - 144 m3 Моќност на греење - 6 kw/8 kw max. Енер..
15.499 ден.
без ДДВ: 13.135 ден.
Plamen TRENK Камин на цврсто гориво Plamen TRENK Камин на цврсто гориво
Камин на тврдо гориво   Капацитет на греење - 160 m3 Моќност на греење - 8 kw/11 kw ..
15.499 ден.
без ДДВ: 13.135 ден.
Fabbygo Робот лукс (12‐14kw) Fabbygo Робот лукс (12‐14kw)
Моќност 12-14 киловати Димен отвор 11.8 см  Тежина 126 кг Димензии: 570х570х1030m..
15.999 ден.
без ДДВ: 13.558 ден.
Plamen Amity 3 Печка на цврсто гориво Plamen Amity 3 Печка на цврсто гориво
Печка на тврдо гориво Капацитет на греење - 160 m3 Моќност на греење - 8 kw/11 kw max. Ене..
22.499 ден.
без ДДВ: 19.067 ден.
MBS Smederevo Vesta Камин на цврсто гориво MBS Smederevo Vesta Камин на цврсто гориво
Шпорет кој можете да го вклопите во секој ентериер. Со EU сертификација за технички, еколошки, и из..
22.990 ден.
без ДДВ: 19.483 ден.
Plamen GLAS FRANKLIN Камин на цврсто гориво Plamen GLAS FRANKLIN Камин на цврсто гориво
Камин на тврдо гориво Капацитет на греење - 200 m3 Моќност на греење - 10 kw/13 kw max. Ен..
23.999 ден.
без ДДВ: 20.338 ден.
MBS Smederevo Royal 720 Шпорет на цврсто гориво MBS Smederevo Royal 720 Шпорет на цврсто гориво
Smederevac MBS Royal, го носи квалитетот како секој шпорет од Смедеревац, Со модерен дизајн, и избо..
24.990 ден.
без ДДВ: 21.178 ден.
Врз основа на 1 оценки.
Plamen 850 Glass Шпорет на цврсто гориво Plamen 850 Glass Шпорет на цврсто гориво
Plamen 850 Glass, овозможува рустиќен изглед во вашата кујна. Емајлиран, со лиена плотна и лиено ло..
25.600 ден.
без ДДВ: 21.695 ден.
Врз основа на 1 оценки.
MBS Smederevo Vesta Plus Камин на цврсто гориво MBS Smederevo Vesta Plus Камин на цврсто гориво
Шпорет кој можете да го вклопите во секој ентериер. Со EU сертификација за технички, еколошки, и из..
25.990 ден.
без ДДВ: 22.025 ден.
Plamen TENA Камин на цврсто гориво Plamen TENA Камин на цврсто гориво
Камин на тврдо гориво Капацитет на греење - 200 m3 Моќност на греење - 8 kw/11 kw max. Ене..
29.799 ден.
без ДДВ: 25.253 ден.
Alfa Plam 90 H FAVORIT Десен - Шпорет на цврсто гориво Alfa Plam 90 H FAVORIT Десен - Шпорет на цврсто гориво
Челични рингли, постои можност за отстранување на целиот панел за темелно чистење Можност за го..
29.800 ден.
без ДДВ: 25.254 ден.
Alfa Plam 90 H FAVORIT Лев - Шпорет на цврсто гориво Alfa Plam 90 H FAVORIT Лев - Шпорет на цврсто гориво
Челични рингли, постои можност за отстранување на целиот панел за темелно чистење Можност за го..
29.800 ден.
без ДДВ: 25.254 ден.
MBS Smederevo Olymp Камин на цврсто гориво MBS Smederevo Olymp Камин на цврсто гориво
Шпорет кој можете да го вклопите во секој ентериер. Со EU сертификација за технички, еколошки, и из..
32.990 ден.
без ДДВ: 27.958 ден.
MBS Smederevo Olymp S Камин на цврсто гориво MBS Smederevo Olymp S Камин на цврсто гориво
Шпорет кој можете да го вклопите во секој ентериер. Со EU сертификација за технички, еколошки, и из..
34.599 ден.
без ДДВ: 29.321 ден.
MBS Smederevo Olympia Камин на цврсто гориво MBS Smederevo Olympia Камин на цврсто гориво
Шпорет кој можете да го вклопите во секој ентериер. Со EU сертификација за технички, еколошки, и из..
39.990 ден.
без ДДВ: 33.890 ден.
MBS Smederevo Elit Камин на цврсто гориво MBS Smederevo Elit Камин на цврсто гориво
Шпорет кој можете да го вклопите во секој ентериер. Со EU сертификација за технички, еколошки, и из..
39.999 ден.
без ДДВ: 33.897 ден.
MBS Smederevo Olympia S (Со камен) Камин на цврсто гориво MBS Smederevo Olympia S (Со камен) Камин на цврсто гориво
Шпорет кој можете да го вклопите во секој ентериер. Со EU сертификација за технички, еколошки, и из..
42.990 ден.
без ДДВ: 36.432 ден.

За нас

ISKRA електричен алат, рачен алат, гарден програма, апарати за домаќинство и многу други производи од различни брендови и производители сега ONLINE!

 

 

Контакт

  • +389 (02) 2520999
  • +38978238820
  • info@krusel.mk
  • info.desk.krusel

Facebook

КРУСЕЛ e-Store © 2021. UKION SHOPS