Потребна ви е помош?
+389 (02) 2520999
Филтер анти формалдехид GREEN за Mi Air Purifier прочистувач на воздух Нема залиха
Филтер анти формалдехид GREEN за Mi Air Purifier прочистувач на воздух
Филтер анти формалдехид GREEN за Mi Air Purifier прочистувач на воздух
Филтер анти формалдехид GREEN за Mi Air Purifier прочистувач на воздух

Филтер анти формалдехид GREEN за Mi Air Purifier прочистувач на воздух

2.999 ден.
Потребни наградни поени: 3200
  • Производител: Xiaomi
  • Шифра:Филтер GREEN
  • Наградни поени:50
  • Достапност:Нема залиха
или од 6 до 36 рати со   за нарачки над 3000 ден.

Ултра-густ H11-степен HEPA филтер кој филтрира до 99,5% од PM0.3 честички

Ми Air Purifier користи ултра густ Toray PP и PET HEPA филтер за да ги фати PM2.5, PM0.3, полен и други честички, овозможувајќи да помине само чист воздух. Тој мери 7,7 метри кога е целосно проширен и ефикасно филтрира 99% од PM0.3 честички и 99,99% од PM2,5 честички.

360 ° филтрација, 3 слоеви со високо ефикасно прочистување

3 слоеви висока ефикасност на филтрација и прочистување (Примарен филтер, EPA филтер и висококвалитетен активиран јаглерод) Цилиндричната форма овозможува 360 ° филтрација на големи лебдечки честички и штетни материи.

Примарен филтер

Има висока издржливост и е отпорна на преклопување, маст, масти, киселини, алкалии и повеќето растворувачи. Цилиндричната форма овозможува 360 ° филтрација на прашина, коса и други поголеми лебдечки честички.

HEPA филтер

ХЕПА (Високо ефикасната арест на честички) често се користи во болниците и лабораториите за филтрирање микрони честички. Ми филтер за прочистување на воздухот користи ултра-густа Торај ПП за да ги зароби PM2.5, PM0.3, полен и други честички што може да се инхалираат.

Квалитетен кокосов активиран јаглен

Активираниот јаглен ги апсорбира штетните гасови што ХЕПА не може да ги филтрира. Активен јаглен од кокос е меѓу најефикасните од ваков вид. Тој е комбиниран со формула против формалдехид која ефикасно апсорбира штетни хемикалии како формалдехид, бензен и амонијак, како и мирис и чад.

Апсорбира сите видови мириси и штетни материи

Реновирањето на домот и другите активности можат да испуштаат супстанции како што се формалдехид, бензен и ТВОК, што може да предизвикаат штета при високи густини. Филтерот со активен јаглен на кокос апсорбира стотици штетни супстанции во овие ситуации, одржувајќи го вашиот дом чист и вашето семејство здрави.

Следење на искористеност на филтерот во реално време

Сите филтри ја губат ефикасноста со текот на времето и мора веднаш да се заменат. Филтрите што не се заменуваат на време не можат да ги блокираат штетните супстанции или може да предизвикаат секундарна контаминација. Спротивно на она што другите можат да го рекламираат, чистењето на старите филтри со вода или со правосмукалка не гарантира дека филтерот ќе ја врати својата ефикасност. Препорачуваме да ги менувате филтрите на секои шест месеци или помалку, во зависност од вашата употреба. Користете ја апликацијата Mi Home за да го следите животниот век на филтерот и да добивате потсетници за известување кога филтерот треба да се замени.

Напишете коментар

Ве молиме најавете се или регистрирајте се за да оставите коментар

Слични производи

Акција