Потребна ви е помош?
+389 (02) 2520999
Mi Air Purifier PRO Прочистувач на воздух Нема залиха
Mi Air Purifier PRO Прочистувач на воздух
Mi Air Purifier PRO Прочистувач на воздух
Mi Air Purifier PRO Прочистувач на воздух
Mi Air Purifier PRO Прочистувач на воздух
Mi Air Purifier PRO Прочистувач на воздух
Mi Air Purifier PRO Прочистувач на воздух

Mi Air Purifier PRO Прочистувач на воздух

14.990 ден.
17.999 ден.
Потребни наградни поени: 15000
 • Производител: Xiaomi
 • Шифра:MI AIR PURIFIER PRO
 • Наградни поени:100
 • Достапност:Нема залиха
или од 6 до 36 рати со   за нарачки над 3000 ден.

Трослоен филтер

Филтерот се состои од 3 нивоа на филтрација создадени од Toray HEPA филтер и активен јаглен. Прочистува ПМ 2.5, ПМ 0.3 до 0.5, полен, прашина, честички, човечки и животински влакна.

Smart уред

Апликацијата Xiaomi Mi Home овозможува да го надгледувате квалитетот на воздух во Вашиот дом директно од телефон во секое време и да го користете Вашиот телефон како далечинско за вклучување, исклучување и префрлување на различен режим според моменталните потреби. Дополнително уредот Ви овозможува да ја измерите загаденоста, влажноста и температурата на воздухот во Вашиот дом. Уредот сам препознава кога треба да се уклучи и исклучи за да го одржува воздухот секогаш чист и свеж.

Брзо прочистување

Цилиндричниот филтер од 360 ° го прочистува воздухот поефикасно од секоја насока во споредба со конвенционалните воздушни прочистувачи. Нуди висока стапка на чист воздух од 310m3 / h (Clean Air Delivery Rate - CADR) и потребни се само 10 минути за да го циркулира прочистениот воздух во Вашата соба.

Oled екран кој го прикажува квалитетот на воздухот што го дишете

Ултра-тивок и енергетски ефикасен

Спецификации:

 • Прочистува оптимално до 60м2 (310m3/час)
 • Wi-Fi модул
 • Сензор за квалитет на воздух SHINYEI (Japan)
 • Сензор за топлина и влажност на воздухот Sensirion AG (Switzerland)
 • Потрошувачка од 1.5 W од 66 W
 • 360 степени филтрација
 • Номинален влез: ac 100 - 240v
 • Номинален излез: dc 24v
 • Номинална фреквенција: 50 / 60hz
 • Димензија на производот: 26 x 26 x 73.5cm
 • Тежина: 9.7kg (вклучен филтер)

Напишете коментар

Ве молиме најавете се или регистрирајте се за да оставите коментар

Слични производи

Акција