Потребна ви е помош?
+389 (02) 2520999

Metalac лонец за зимница 50cm/40lit

4.490 ден.
4.990 ден.
Потребни наградни поени: 4500
  • Производител: Metalac
  • Шифра:50-40
  • Наградни поени:50
  • Достапност:На залиха
или од 6 до 36 рати со   за нарачки над 3000 ден.

Дијаметар (cm): 50 Литража (l): 40 Висина (мм): 155 Материјал: Емајл на челичен лим Боја (надвор/внатре): Сина/Бела Нега: Рачно и машинско миење Емајлираните садови се долготрајни, отпорни на хемиски влијанија и абење, лесни за одржување. Може да се користи на сите грејни елементи, вклучително и индукција. Лонецот е изработен од најквалитетен челичен лим, кој овозможува брза и рамномерна дистрибуција на топлина и заштедува енергија. ВНАТРЕШНИОТ И НАДВОРЕШЕН ЕМАЈЛ е отпорен на абење и гребаници. Исклучително е мазен, непорозен и спречува задржување на бактерии. РАЧКИТЕ се ергономски дизајнирани и со цврста конструкција за безбедно ракување со тавата. Предности на емајлираните садови: ЗДРАВО Заштитата на емајлот е мазна и непорозна површина, отпорна на киселини кои се јавуваат при подготовката на храната. Не дозволува формирање или задржување на бактерии. Емајлот не предизвикува алергиски реакции дури и при долготрајна употреба. ПРАКТИЧНО Погоден е за готвење, пржење и динстање, но и за сервирање и чување подготвена храна. ОТПОРНИ И ДОЛГОТРАЈНИ При подготовка на храна, емајлираните садови се отпорни на киселини, високи температури и абење. Со правилно одржување, емајлираните садови го задржуваат својот сјај и боја долго време. ЛЕСНО ЗА ЧИСТЕЊЕ И ОДРЖУВАЊЕ Благодарение на неговата целосна мазност, емајлираните садови лесно се мијат и не задржуваат бактерии.

 

 

Напишете коментар

Ве молиме најавете се или регистрирајте се за да оставите коментар

Слични производи

Акција