Потребна ви е помош?
+389 (02) 2520999
BORMANN BIW1540 Апарат за заварување INVERTER 140A + подарок 2 - 3 дена
BORMANN BIW1540 Апарат за заварување INVERTER 140A + подарок

BORMANN BIW1540 Апарат за заварување INVERTER 140A + подарок

4.999 ден.
6.399 ден.
Потребни наградни поени: 7000
 • Производител: Makita
 • Шифра:BORMANN BIW1540 Апарат за заварување INVERTER 140A + подарок
 • Достапност:2 - 3 дена
или од 6 до 36 рати со   за нарачки над 3000 ден.

Апарат за заварување INVERTER 140A Bormann BIW1540  за заварување на електрода 1.6 – 3.2 mm.

 • Погоден за заварување на челик, гус и инокс.
 • Вграден дигитален дисплеј.
 • Вентилатор, HOT STAR T систем.
 • За меко стартување, ANTI-STICK спречува електродата да се лепи за материјалот.
 • ARC FORCE овозможува хомогеност на варење дури иако растојанието на електродата не е константна до материјалот што се вари.
 • Термална заштита.
 • Погоден за агрегати.
 • Доаѓа со кабли и маска за заварување.

 

Спецификација на продуктот

 • Апарат за заварување INVERTER 140A BORMANN BIW1540
 • Струја на заварување 20 – 140 А
 • Напојување: 220/240V  50/60Hz
 • Интермит. При макс. Струја 60 (%)
 • Дијаметар на електрода до Ф 1.6- 3.2  мм


Напишете коментар

Ве молиме најавете се или регистрирајте се за да оставите коментар

Слични производи

Акција