Потребна ви е помош?
+389 (02) 2520999

Makita RS001GZ акумулаторска кружна пила со задна рачка

15.999 ден.
31.999 ден.
Потребни наградни поени: 17000
  • Производител: Makita
  • Шифра:Makita RS001GZ акумулаторска кружна пила со задна рачка
  • Наградни поени:100
  • Достапност:На залиха
или од 6 до 36 рати со   за нарачки над 3000 ден.

Моторот без четкички изграден од Makita испорачува до 6.400 вртежи во минута за побрзи перформанси на сечење

Иновативна технологија со автоматско погон на вртежен момент што ја оптимизира брзината и вртежниот момент на сечење

Безбедносна заштита со електрична сопирачка и мек старт за безбедност на корисникот

Лесниот дизајн и оптимизираната рамнотежа ја подобруваат маневрирањето на алатот

Максималната длабочина на сечење од 65 mm обезбедува најдобра длабочина на сечење во класата

Bevel Capacity0°- 53°
Blade Diameter185mm (7-1/4")
Bore Diameter20mm
Max. cutting capacities at 0°65mm
Max. cutting capacities at 45°45mm
Max. cutting capacities at max bevel38mm
No Load Speed6,400rpm
Skin weight4.4kg
Voltage40V Max
Weight (with battery)5.6kg (BL4050F)

Напишете коментар

Ве молиме најавете се или регистрирајте се за да оставите коментар

Слични производи

Акција