Потребна ви е помош?
+389 (02) 2520999

GREE PULAR Premium GWH09AGA-K6DNA1A inverter

25.999 ден.
31.990 ден.
Потребни наградни поени: 32000
  • Производител: GREE
  • Шифра:GWH09AGA-K6DNA1A/I
  • Наградни поени:200
  • Достапност:На залиха
или од 6 до 36 рати со   за нарачки над 3000 ден.

 SMART DC Инвертер со G10 технологија, патент на ГРЕЕ
 Eфикасност во режим на ладење SEER:6.5  A++
 Eфикасност во режим на греење SCOP:5.1/4.0   A+++/А+
 GREE компресор со перманентни магнети од ретки метали (Rare Earth Magnet)
 Работна температура од -15°С до +43°С
 “Self-Clean” функција за чистење на внатрешната единица
 Функции:Самодијагностика, Интелигентен Дефрост, I-Feel, Плазма филтер, 8°С греење, економичен мод, Турбо функција за брзо ладење/греење, 7 Fan брзини на дување, Quiet Fan брзина, Self-Clean.

КапацитетBtu9000
НапојувањеV~/Hz220-240/50
Волтажа Min/Max.V198/264
КапацитетладењеW2500(500~3250)
 греењеW2800(500~3500)
ПотрошувачкаладењеW720(150~1300)
 греењеW750(140~1500)
Работна температура°C-15~43
SEER; SCOP(W)/SCOP(A)6.5; 5.1/4.0
Енергетска класаA++; A+++/A+
Внатрешна ЕдиницаGWH09AGA-K6DNA1A/I
Проток на воздухm3/h500/470/430/390/320/270/250
Ниво на звучен притисокdB (A)38/36/34/32/28/25/24
Димензии (ДxВxШ)mm704×260×185
Тежина (нето)kg7.5
Надворешна ЕдиницаGWH09AGA-K6DNA1A/O
Тип на компресорRotary
Фреон/полнење-/kgR32/0.5
Ниво на звучен притисокdB (A)51
Конекција бакарmmφ6/φ9.52
Макс. должина на цевкиm15
Димензии (ДxВxШ)mm732×550×330
Нето тежинаkg25


 

Напишете коментар

Ве молиме најавете се или регистрирајте се за да оставите коментар

Слични производи

Акција