Потребна ви е помош?
+389 (02) 2520999

GREE Console GEH12AA-K6DNA1A inverter

45.990 ден.
51.999 ден.
Потребни наградни поени: 50000
  • Производител: GREE
  • Шифра:GEH12AA-K6DNA1A
  • Наградни поени:300
  • Достапност:На залиха
или од 6 до 36 рати со   за нарачки над 3000 ден.

 SMART DC Инвертер со G10 технологија, патент на ГРЕЕ
 Eфикасност во режим на ладење SEER:7.0 – A++
 Eфикасност во режим на греење SCOP:4.1 – A+
 GREE компресор со перманентни магнети од ретки метали (Rare Earth Magnet)
 Двореден топлински изменувач во надворешната единица
 Работен режим: од -22°С до +43°С
 EEV – Eлектронски експанзионен вентил, Грејач за одмрзнување на кондензат
 Функции:Самодијагностика, Интелигентен Дефрост, I-Feel, Плазма филтер, вградена WiFi контрола, 8°С греење, економичен мод, Турбо функција за брзо ладење/греење, 7 Fan брзини на дување, Quiet Fan брзина.

МоделGEH12AA-K6DNA1A
КапацитетBtu12000
НапојувањеV~/Hz220~240 / 50
Волтажа Min/Max.V198/264
КапацитетладењеW3520(800~4400)
 греењеW3800(1100~4400)
ПотрошувачкаладењеW1000(160~1500)
 греењеW960(165~1500)
Работна температураладење°C-15°C~43°C
 греење°C-22°C~24°C
SEER; SCOP(W)/SCOP(A)7.00; 5.30(W)/4.10(A)
Енергетска класаA++; A+++(W)/A+(A)
Внатрешна ЕдиницаGEH12AA-K6DNA1A/I
Проток на воздухm3/h600/520/480/440/400/360/280
Ниво на звучен притисокdB (A)44/40/38/36/33/29/25
Димензии (ДxВxШ)mm700×600×215
Тежина (нето)kg15.5
Надворешна ЕдиницаGEH12AA-K6DNA1A/O
Тип на компресорRotary
Фреон/полнење-/grR32/0.75
Ниво на звучен притисокdB (A)52
Конекција бакарmmφ6/φ9.52
Макс. должина на цевкиm20
Димензии (ДxВxШ)mm848×596×320
Нето тежинаkg30.5

Напишете коментар

Ве молиме најавете се или регистрирајте се за да оставите коментар

Слични производи

Акција