Потребна ви е помош?
+389 (02) 2520999

Alfa Plam Commo 21 kw Камин на пелети за етажно греење

114.990 ден.
124.990 ден.
Потребни наградни поени: 115000
  • Производител: Alfa Plam
  • Шифра:THMR-Cd-9153364
  • Наградни поени:350
  • Достапност:На залиха

Достапни опции

или од 6 до 36 рати со   за нарачки над 3000 ден.

Камин на пелети за етажно греење
Страни и врата изработени од квалитетен лим, и заштитени со фарба и лак отпорни на високи температури
Големо керамичко стакло на вратата, отпорно на 700 C, и видлив пламен.
Ложиште изработено од специјален леен челик, а котелот од наменски лим за котли
Неделно програмирање за работа
5 нивоа на работна снага
Можност за вградување уред за далечинско управување со апликација од телефон, и WiFi
Фабрички вградени компоненти, неопходни за функционирање на системот
Сигурносен термостат против прегревање на водата и печката
Систем за чистење, кој го олеснува оддржувањето, и го продолжува животниот век
Можност за греење на вода во бојлер, и приклучок за систем за подно греење

Карактеристики:

Јачина – 21 kw
Димензии (В/Ш/Д) – 1225 x 620 x 574 mm
Пречник на отворот за чад – Ф 80
Грејна моќ од печката – 3 kw
Топлотна моќ на водата – 18 kw
Капацитет на котелот – 32 lit.
Потрошувачка на пелети – од 1,7 до 5,05 kg/h
Време на работа со полн резервоар – 26,5 h
Капацитет на резервоарот за пелети – 45 kg
Површина на загревање – од 81 до 135 m2
Тежина – 196 kg
Ефикасност – 86,1%

Напишете коментар

Ве молиме најавете се или регистрирајте се за да оставите коментар

Слични производи

Акција