Потребна ви е помош?
+389 (02) 2520999

Bosch UniversalChain 40 Електрична пила

9.499 ден.
12.650 ден.
Потребни наградни поени: 9599
 • Производител: Bosch
 • Шифра:ш.09056190
 • Наградни поени:80
 • Достапност:На залиха
или од 6 до 36 рати со   за нарачки над 3000 ден.

Карактеристики и предности

 • Прецизно сечење со мотор од 1800 W и квалитетен ланец.
 • Едноставно користење со SDS систем за лесна замена и затегање на ланец.
 • Робусен дизајн за долг век на траење.
 • Bosch SDS за затегање и промена на ланец без употреба на алат.
 • Многу лесна и практична.
 • Брзина (9 m/s) за оптимално сечење.
 • Повратна кочница со исклучително брза реакција (Quick Stop).
 • Ергономска рачка
 • Голем резервоар за масло (200 ml) со индикатор за нивото на масло.

Спецификација на продуктот

Сила на моторот 1.800 W
Должина на мечот 40 cm
Брзина на сечење на ланецот 9 m/s
Дебелина на ланецот 1,1 mm
Тип на ланец Хромиран ланец
Тежина (со ланец и меч) 4,1 kg

Функции

 • BOSCH 
 • Систем SDS
 • Автоматско подмачкување
 • Quick Stop

 

Бесплатна достава до вашиот дом

Напишете коментар

Ве молиме најавете се или регистрирајте се за да оставите коментар

Слични производи

Акција