Потребна ви е помош?
+389 (02) 2520999

GREE Console GEH09AAXB-K6DNA1A

37.999 ден.
43.999 ден.
Потребни наградни поени: 50000
  • Производител: GREE
  • Шифра:GEH09AAXB-K6DNA1A
  • Наградни поени:300
  • Достапност:На залиха
или од 6 до 36 рати со   за нарачки над 3000 ден.

 SMART DC Инвертер со G10 технологија, патент на ГРЕЕ
 Eфикасност во режим на ладење SEER:7.8 – A++
 Eфикасност во режим на греење SCOP:4.2 – A+
 Еуровент Сертификат
 GREE компресор со перманентни магнети од ретки метали (Rare Earth Magnet)
 Двореден топлински изменувач во надворешната единица
 Работен режим: од -22°С до +43°С
 EEV – Eлектронски експанзионен вентил, Грејач за одмрзнување на кондензат
 Функции:Самодијагностика, Интелигентен Дефрост, I-Feel, Плазма филтер, вградена WiFi контрола, 8°С греење, економичен мод, Турбо функција за брзо ладење/греење, 7 Fan брзини на дување, Quiet Fan брзина.

МоделGEH09AAXB-K6DNA1A
КапацитетBtu9000
НапојувањеV~/Hz220~240/50
Волтажа Min/Max.V198~264
КапацитетладењеW2700(500~3400)
 греењеW2900(600~3650)
ПотрошувачкаладењеW700(150~1100)
 греењеW730(160~1200)
Работна температураладење°C-15~43
 греење°C-22~24
SEER – Сезонска ефикасност при ладење7,8
Енергетска класа при ЛадењеА++
SCOP – Сезонска ефикасност при греење5,4/4,2
Енергетска класа при ГреењеA+++/A+
Внатрешна ЕдиницаGEH09AAXB-K6DNA1A/I
Проток на воздухm3/h500/430/410/370/330/280/250
Ниво на звучен притисок при ЛадењеdB (A)39/36/34/32/29/26/23
Ниво на звучен притисок при ГреењеdB (A)39/36/34/32/29/25/22
Димензии (ДxВxШ)mm700x600x215
Тежина (нето)kg15,5
Надворешна ЕдиницаGEH09AAXB-K6DNA1A/O
Тип на компресорRotary
Фреон/полнење-/kgR32/0,51
Ниво на звучен притисокdB (A)51
Конекција бакарmmφ6/φ9.52
Макс. должина на цевкиm15
Димензии (ДxВxШ)mm732x555x330
Нето тежинаkg24

Напишете коментар

Ве молиме најавете се или регистрирајте се за да оставите коментар

Слични производи

Акција