Потребна ви е помош?
+389 (02) 2520999

ALPOS СКАЛА 38-12 ЕКСПЕРТ ТРОДЕЛНА ПОВЕКЕНАМЕНСКА

23.990 ден.
27.999 ден.
Потребни наградни поени: 25000
  • Производител: Alpos ALU slo
  • Шифра:ALPOS СКАЛА 38-12 ЕКСПЕРТ ТРОДЕЛНА ПОВЕКЕНАМЕНСКА
  • Наградни поени:100
  • Достапност:На залиха
или од 6 до 36 рати со   за нарачки над 3000 ден.

Мултифункционална триделна скала (3 x 12 скалила), наменета за професионална и понапорна домашна употреба.

Може да се користи како едноделна скала, дводелна потпрена скала, триделна потпрена скала, слободно стоечка „А“ дводелна или како слободно стоечка триделна скала „А“. Должината на скалата може да се менува по желба - преклопена 3,55 m, продолжена 8,3 m.

Висококвалитетните екструдирани алуминиумски цевки заедно со пластичните приклучоци што не се лизгаат, лентата за стабилност, сигурните безбедносни појаси и фитинзите од цврст галванизиран челик обезбедуваат високо ниво на безбедност.

Скалата е дизајнирана и произведена во согласност со европскиот стандард EN131, кој овозможува максимална работна оптовареност на скалата од 150 kg.

Тежина на скалилата 27,78 кг. 


професионални, повеќенаменски

Материјал алуминиум

Работна висина 9,01 м

Број на премини 36

Максималното оптоварување на скалата 150 кг

Гарантен рок во години 5

ВИСИНА НА СКАЛИТЕ 3,55 м


Напишете коментар

Ве молиме најавете се или регистрирајте се за да оставите коментар

Слични производи

Акција