Потребна ви е помош?
+389 (02) 2520999

Alfa Plam 90 H FAVORIT Лев - Шпорет на цврсто гориво

44.190 ден.
49.999 ден.
Потребни наградни поени: 44250
 • Производител: Alfa Plam
 • Шифра:THMR-Cd-9153371
 • Наградни поени:150
 • Достапност:На залиха
или од 6 до 36 рати со   за нарачки над 3000 ден.

 • Челични рингли, постои можност за отстранување на целиот панел за темелно чистење
 • Можност за готвење на целата површина на плотната
 • Рамномерно печење во релна
 • Специјален клуч за отворање на вратата на огништето кога рачката е загреана
 • Огништето е обложено со заменливи шамотни плочи кои акумулираат топлина и ја зголемуваат температурата на согорување
 • Регулатор за снабдување на примарен воздух преку вратата на пепелникот
 • Регулатор за снабдување со секундарен воздух на внатрешната страна на главната вратичка
 • Секундарното снабдување со воздух обезбедува почисто согорување и догорување на претходно нецелосно догорени остатоци
 •  Двојна стаклена врата, вграден термометар
 • Две положби на вратата:
 • 1. Отворена врата од релна  - поголема топлинска енергија за греење на просторијата
 • 2. Затворена врата – Емитува помалку топлина за загревање на просторијата
 • Фиоката за гориво се наоѓа во долниот дел на шпоретот - лесно е да се стартува
 • Две положби на решетката во шпоретот за работа во лето и во зима
 • Местоположба на отвори према оџакот: странично, на врвот и назад.
 • Отвор за чистење на внатрешноста на шпоретот
 • Номинална излезна топлина: 8 kW
 • Тип на гориво: јаглен, дрво
 • Димензии на производот: 900 mm x 600 mm x 850 mm
 • Димензии на релна: 460 mm x 440 mm x 260 mm
 • Димензија на инсталација-дијаметар на продолжетокот на излезниот гас: 120 mm
 • Капацитет за греење: 133 м3
 • Тежина на производот-Нето: 147 кг
 • Тежина на производот-бруто: 166 кг
 • Боја: бела

Бесплатна достава до вашиот дом!

Напишете коментар

Ве молиме најавете се или регистрирајте се за да оставите коментар

Слични производи

Акција