Потребна ви е помош?
+389 (02) 2520999

WEBER TRAVELER КОМПАКТНА СКАРА НА ГАС

37.999 ден.
42.999 ден.
  • Производител: WEBER BBQ
  • Шифра:M-41500527
  • Достапност:На залиха
или од 6 до 36 рати со   за нарачки над 3000 ден.

Компактната скара на гас Weber Traveler нека биде дел од вашата следна авантура на отворено. Лесно се вклопува во багажникот на повеќето компактни автомобили. Цврстиот едноделен дизајн со автоматско заклучување на капакот го олеснува носењето насекаде, од патека до пикник. Подигнете ја скарата со едната рака и гответе, со многу простор за да направите оброк за четворица.

Главни горилници: kW 3.2

Димензии - Кутија  (сантиметри) 52 cm x 36 cm

Димензии - отворен капак (сантиметри)

122,00см В X 81,30см Ш Х 65,00см Д

Димензии - Затворен капак (сантиметри)

88,00см В X 81,30см Ш Х 54,50см Д

Вкупна површина за готвење 1.548 cm²

Тежина (кг) 17


Напишете коментар

Ве молиме најавете се или регистрирајте се за да оставите коментар

Слични производи

Акција