Потребна ви е помош?
+389 (02) 2520999

WEBER SPIRIT II E-310 GBS СКАРА НА ГАС

59.990 ден.
63.999 ден.
Потребни наградни поени: 60000
  • Производител: WEBER BBQ
  • Шифра:M-445010175
  • Наградни поени:600
  • Достапност:На залиха
или од 6 до 36 рати со   за нарачки над 3000 ден.

Подгответе се да го засилите вашето искуство со печење на скара. Додека семејството седнува на вечера, или неколку пријатели доаѓаат да залак - оваа скара со три горилници ќе ја направи својата магија.

Со пространиот простор за готвење можете да пржете стекови од едната страна додека печете мезе на скара од другата, а пригодната отворена количка ви овозможува да ги држите вашите алатки и опрема на дофат. Вооружена со силниот систем за печење GS4, оваа скара на гас сигурно ќе ве однесе вас и вашите оброци на следното ниво


Добредојдовте во семејството Вебер.

Спецификации за скарата

Главни горилници: kW/h 8,79

Димензии - отворен капак (во сантиметри) 145см В x 132см Ш x 66см Д

Димензии - затворен капак (во сантиметри) 113см В x 132см Ш x 69см Д

Главна површина за подготовка на храна (во сантиметри) 60 x 46

Површина на грејната мрежа (во сантиметри) 55,7 x 11,4

Тежина (кг) 51.9

Горилници од нерѓосувачки челик 3

Вид на запаливо средство ТНГ (цилиндар за полнење се продава одделно)

Странични маси 2

Вид на скара

Решетки на Gourmet BBQ System изработени од нерѓосувачки челик обложени со порцелан

Издржливи тркала за сите временски услови 2

 Куки за додатоци 6

Тип на батерија АА Батерии 1

Вграден термометар на капакотж
Напишете коментар

Ве молиме најавете се или регистрирајте се за да оставите коментар

Слични производи

Акција