Потребна ви е помош?
+389 (02) 2520999

WEBER SPIRIT CLASSIC E-220S GAS СКАРА НА ГАС

54.999 ден.
59.999 ден.
Потребни наградни поени: 60000
  • Производител: WEBER BBQ
  • Шифра:M-41500305
  • Наградни поени:600
  • Достапност:На залиха
или од 6 до 36 рати со   за нарачки над 3000 ден.

Нека започне авантурата за скара: скарата со гас Spirit Classic E-220S создава уникатна атмосфера за скара на вашата тераса или балкон. Пропржете повеќе шницли до совршенство и брзо загрејте со додатокот Sear Zone и решетки за гурманскиот систем за скара.

Испробајте нови техники за готвење со неjзините решетки за готвење со гурмански систем за скара во кои се сместени голем број влошки како холандска рерна, решетка или вок.

Ги остварува соништата на секој што ги прави првите чекори во светот на скарата.


• Пламеникот Sear Zone создава интензивна, висока топлина на решетките за готвење и додава многу простор за пржење

• Вклучени се решетки за готвење со гурмански систем за скара со порцелански емајлирани леано железо

• Вклучена е решетка за пржење со гурмански систем за скара од порцелан емајлиран

• Капак емајлиран со порцелан ја задржува топлината и ја заштитува вашата скара од елементите

• Куките за алат ги чуваат лесно достапните додатоци за скара

• Склопливите странични маси едноставно се преклопуваат надолу ако сакате да заштедите простор

Добредојдовте во семејството Вебер.

Спецификации за скарата

Главни горилници: kW 7,77

Горилник во зоната на шиење: kW2.2

Димензии - Кутија за готвење (сантиметри)

52 cm x 44 cm

Димензии - отворен капак (сантиметри)

159,00см В X 127,00см Ш Х 81,00см Д

Димензии - Затворен капак (сантиметри)

116,00см В X 127,00см Ш Х 65,50см Д

Примарно место за готвење 2.322 cm²

Областа на решетката за затоплување 581 cm²

Вкупна површина за готвење 2.903 cm²

Тежина (кг) 41

Пламеници од нерѓосувачки челик 2

Тип на гориво Течен нафтен гас (цилиндар за полнење се продава одделно)

 Странични маси 2

Решетки за готвење

Гурмански BBQ систем решетки за готвење емајлирани со порцелан, леано железо

Вртливи тркалца за заклучување 2

Издржливи тркала за сите временски услови 2

Куки за алат 6

Странични маси што се преклопуваат

Напишете коментар

Ве молиме најавете се или регистрирајте се за да оставите коментар

Слични производи

Акција