Потребна ви е помош?
+389 (02) 2520999

Iskra GR-8007A-L212 Мотокултиватор

32.999 ден.
34.999 ден.
 • Производител: Iskra
 • Шифра:GR-8007A-L212
 • Наградни поени:300
 • Достапност:На залиха
или од 6 до 36 рати со   за нарачки над 3000 ден.

 • Волумен на моторот: 212 cm3
 • Моќност: 4,2 kW
 • Вртежи во слободен тек: 3600 вртежи во минута 
 • Вртење на ножевите: 143 вртежи во минута
 • Менувач на брзини: -1 / 0 / 1
 • Тип мотор: четиритактен OHV (Panda)
 • Мотор со воздушно ладење
 • Капацитет на резервоарот за гориво: 3,6 L
 • Капацитет на резервоарот за масло: 0,6 L
 • Работна ширина на фреза: 850 mm 
 • Работна длабочина на копање: 175-350 mm
 • Дијаметар на тркалото: 177,8 mm 
 • Ширина на тркалото: 38,1 mm 
 • Максимален дозволен наклон: 20 °
 • Димензии на пакувањето (во mm): 720 (D) x 470 (W) x 750 (V)
 • Нето тежина: 60 кг
 • Бруто тежина: 67 кг

2 години гаранција

САМО ПО НАРАЧКА

Напишете коментар

Ве молиме најавете се или регистрирајте се за да оставите коментар

Слични производи

Акција