Потребна ви е помош?
+389 (02) 2520999

GREE FAIRY Premium GWH12ACC-K6DNA1F

33.990 ден.
Потребни наградни поени: 37000
  • Производител: GREE
  • Шифра:GWH12ACC-K6DNA1D
  • Наградни поени:300
  • Достапност:На залиха
или од 6 до 36 рати со   за нарачки над 3000 ден.

 SMART DC Инвертер со G10 технологија, патент на ГРЕЕ
 Eфикасност во режим на ладење SEER:7.1  A++
 Eфикасност во режим на греење SCOP:4.1  A+(Средна зона)
 GREE компресор со магнети од ретки метали (Rare Earth Magnet)
 Работен режим: од -25°С до +50°С
 EEV – Eлектронски експанзионен вентил, Грејач на тацна за одмрзнување на кондензат
 Функции:Самодијагностика, Интелигентен Дефрост, I-Feel, Плазма филтер, вградена WiFi контрола, 8°С греење, економичен мод, Турбо функција за брзо ладење/греење, 7 Fan брзини на дување, Quiet Fan брзина, Aвтоматски вертикален и хоризонтален Swing.

КапацитетBtu12000
НапојувањеV~/Hz220-240/50
Волтажа Min/Max.V198~264
КапацитетладењеW3510(900~4400)
 греењеW3810(900~4700)
ПотрошувачкаладењеW962(220~1400)
 греењеW953(220~1550)
Работна температураладење°C-15~50
 греење°C-25~30
Енергетска класаладењеA++
 греењеA+++(Топла зона)
A+(Средна зона)
SEER7.1
SCOP(Топла зона) / SCOP(Средна зона)5.2 (Топла зона)
4.1 (Средна зона)
Внатрешна ЕдиницаGWH12ACC-K6DNA1F/I
Проток на воздухm3/h700/650/600/540/480/420/360
Ниво на звучен притисокdB (A)42/38/35/32/29/27/25
Димензии (ДxВxШ)mm889×294×212
Тежина (нето)kg11
Надворешна ЕдиницаGWH12AFC-K6DNA2F/O
Тип на компресорRotary
МоделFTz-AN108ACBD
Фреон/полнење-/kgR32/0.57
Ниво на звучен притисокdB (A)52
Конекција бакарmmφ6/φ9.52
Макс. должина на цевкиm15
Димензии (ДxВxШ)mm732×555×330
Нето тежинаkg24.5

Напишете коментар

Ве молиме најавете се или регистрирајте се за да оставите коментар

Слични производи

Акција